Wybierz region

Wybierz miasto

  Chojnice. AWF na Kaszubach?

  Autor: (ros)

  2004-11-16, Aktualizacja: 2004-12-17 21:05

  Samorządowcy powiatu chojnickiego mają apetyt na trzecią już filię wyższej uczelni. Po Politechnice Koszalińskiej i Powszechnej Wyższej Szkole Humanistycznej "Pomerania" pora na gdańską AWF.

  Samorządowcy powiatu chojnickiego mają apetyt na trzecią już filię wyższej uczelni. Po Politechnice Koszalińskiej i Powszechnej Wyższej Szkole Humanistycznej "Pomerania" pora na gdańską AWF.
  - Jest sporo argumentów, które przemawiają za tym, by stworzyć taką filię, przede wszystkim baza sportowa i zainteresowanie potencjalnych studentów - tak Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic wyjaśnia genezę pomysłu. - Są też warunki, by przystosować jeden z wielkich nieużywanych teraz budynków, by zaadaptować go na bazę tej filii.


  Przyszłym studentom AWF miałby służyć Park Wodny, stadion miejski, kluby żeglarskie i sala gimnastyczna w Charzykowach. Niemal wszystkie te obiekty mają być budowane od podstaw bądź modernizowane. Wyjątkiem jest Park Wodny, mający zaledwie dwa i pół roku. Natomiast jako siedzibę dla uczelni burmistrz Chojnic wskazuje biurowce Chojnickich Fabryk Mebli, Telekomunikacji Polskiej lub budynek Banku Millennium. Profesor Wojciech Przybylski, rektor AWF nie dał jeszcze odpowiedzi chojnickim samorządowcom, ale zapewnił ich, że rozpatrzy tę propozycję. Ambicja posiadania kolejnej filii wyższej uczelni nie jest jedynym powodem skierowania oferty dla rektora AWF. Finster widzi w tym działaniu szansę na modernizację miejskiego stadionu.
  - Filia AWF jest szansą na centralne finansowanie tej inwestycji, z budżetu państwa - wyjaśnia Finster. - Wsparcie unijne tego przedsięwzięcia jest wątpliwe, zbyt wiele samorządów ubiega się o pieniądze na obiekty sportowe.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.