Wybierz region

Wybierz miasto

  Chojnice. Będzie nowa, kompaktowa stacja?

  Autor: Monika Smól

  2004-11-12, Aktualizacja: 2004-12-17 21:09

  Nowa, kompaktowa stacja benzynowa, być może już wkrótce powstanie przy chojnickiej "Hypernovej". Rajcy na ostatniej sesji zgodzili się bowiem zmienić plan zagospodarowania przestrzennego pod usługi ogólnomiejskie (w tym ...

  Nowa, kompaktowa stacja benzynowa, być może już wkrótce powstanie przy chojnickiej "Hypernovej". Rajcy na ostatniej sesji zgodzili się bowiem zmienić plan zagospodarowania przestrzennego pod usługi ogólnomiejskie (w tym sport i rekreację) oraz zabudowę mieszkaniową i usługową w rejonie ulic Jana Pawła II, Gdańskiej i al. Bayeux. Na terenie Hypernovej tajemniczy na razie inwestor chce wybudować stację paliw płynnych i gazu. W tym celu należy najpierw dostosować dokumentację do projektowanej zabudowy. Nie obyło się jednak bez wątpliwości, które wyraziła chojnicka opozycja.  - Czy tak jak w przypadku skrzyżowania ulic: Tucholskiej, Towarowej i Gdańskiej burmistrz nie ma zamiaru pytać społeczeństwa o to, czy w ogóle chce tam stacji? - pytał Marcin Wenta z Wyborczego Forum Samorządowego.
  - Ludzie wypowiedzieli się na temat skrzyżowania, o którym pan wspomina. Zapewniam, że tak będzie i teraz. Na razie przed hipermarketem jest parking na 200 aut i namiot z akcesoriami ogrodniczymi. Wkrótce może być stacja benzynowa inna niż wszystkie - odpowiadał burmistrz Arseniusz Finster.
  Uchwała zyskała aprobatę większości radnych.
  - Mój stosunek do tej inicjatywy jest przychylny. Każdy, kto przyjeżdża do naszego miasta autem np. na zakupy w marketach, będzie miał możliwość zatankować przy sklepie - mówi Stanisław Kowalik, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej.  Kompaktowa, czyli...?

  - klient obsługuje się sam: wlewa tyle paliwa, ile chce; rachunek reguluje za pomocą karty płatniczej


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)