Wybierz region

Wybierz miasto

  Człuchów. Oskarżony w nekroaferze

  Autor: (pif)

  2004-11-12, Aktualizacja: 2004-12-17 21:11

  W Łodzi natychmiast zwolniono lekarza zamieszanego w aferę "łowców skór". Ginekolog pracujący w Człuchowie, który również jest oskarżany przez łódzką prokuraturę, prawdopodobnie nadal spokojnie wykonywałby swój zawód, ...

  W Łodzi natychmiast zwolniono lekarza zamieszanego w aferę "łowców skór". Ginekolog pracujący w Człuchowie, który również jest oskarżany przez łódzką prokuraturę, prawdopodobnie nadal spokojnie wykonywałby swój zawód, gdyby nie nagonka medialna. Po informacjach w prasie, radiu i telewizji, że był on jednym z negatywnych bohaterów łódzkiej nekroafery, lekarz sam poprosił o urlop.
  - Dopiero dwa tygodnie temu dowiedziałem się, że pan W. jest oskarżany w tej sprawie - tłumaczył Maciej Merkisz, dyrektor człuchowskiego szpitala. - Nie ja zatrudniałem go w Człuchowie. Dopóki nie ma prawomocnego wyroku nie mogę stosować wobec niego żadnych sankcji.
  Paweł W. został zatrudniony przez Stefana Kwiatkowskiego, zastępcę dyrektora człuchowskiego szpitala w maju 2002 roku. Do Człuchowa przeprowadził się wraz z rodziną. Ginekolog nie chciał rozmawiać z dziennikarzami bez zgody adwokata. Wiemy jednak, że zaprzecza oskarżeniom i nie przyznaje się do winy.
  - Mogę rozmawiać z dziennikarzami na ten temat, ale nie przez telefon - powiedział nam Jerzy Sosnowski, adwokat lekarza. - Zapraszam do Łodzi.
  Paweł W. podczas pobytu w Człuchowie nie pracował w ratownictwie medycznym - jest zatrudniony w szpitalu oraz w poradni kobiecej. Podczas procesu, który rozpocznie się za kilka tygodni będzie odpowiadał za nieumyślne spowodowanie śmierci czterech osób oraz zainkasowanie od właścicieli zakładów pogrzebowych minimum 12 tys. zł.
  - Nie wierzę w to, żeby dyrektor Merkisz nie wiedział wcześniej kogo zatrudnia - twierdzi Tadeusz Dębski, były dyrektor człuchowskiego szpitala. - Jeśli tak twierdzi to próbuje robić z dziennikarzy głupków. To niedopuszczalne, żeby ludzi w Człuchowie czy gdziekolwiek indziej leczył lekarz oskarżany o tak poważne przestępstwa.

  Czytaj więcej w piątkowym "Dzienniku Człuchowskim"

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)