Wybierz region

Wybierz miasto

  Człuchów. Zaklepane w budżecie

  Autor: (pif)

  2004-11-09, Aktualizacja: 2004-12-17 21:11

  To ma być rok inwestycji - tak projekt przyszłorocznego budżetu ocenia Zdzisław Piskorski, burmistrz Człuchowa oraz Zbigniew Romanowski, jego zastępca. Jeśli optymistyczne prognozy się sprawdzą na największe inwestycje ...

  To ma być rok inwestycji - tak projekt przyszłorocznego budżetu ocenia Zdzisław Piskorski, burmistrz Człuchowa oraz Zbigniew Romanowski, jego zastępca. Jeśli optymistyczne prognozy się sprawdzą na największe inwestycje miasto wyda z własnego budżetu 4,7 mln. zł. Jest jednak podstawowy warunek - dużo więcej trzeba zdobyć z zewnątrz. Całość wydatków na najważniejsze zadania inwestycyjne ma wynieść bowiem około 12 milionów złotówek.
  - Nikt nie wyobraża sobie obecnie finansowania dużych inwestycji wyłącznie z własnego budżetu - mówi Zdzisław Piskorski. - My liczymy na to, że sporo środków uda nam się zdobyć z zewnątrz - chociażby z funduszy strukturalnych. Z mojej wiedzy wynika, że nasze projekty mają spore szanse na akceptację.
  Modernizacja Rynku - to jedno z podstawowych zadań zaplanowanych na przyszły rok. Całość ma kosztować 1,386 mln. złotych. Miasto planuje przeznaczyć na ten cel z własnego budżetu 280 tys. złotych. Reszta to środki pochodzące z funduszy strukturalnych oraz z budżetu państwa. Nie będzie to jednak najkosztowniejsza inwestycja zaplanowana na przyszły rok. 6 milionów - tyle może kosztować rozdzielenie kanalizacji sanitarnej od deszczowej i przygotowanie terenu pod inwestycję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na budowę ronda przy ulicach Wojska Polskiego, Królewskiej i Batorego oraz udrożnienie komunikacji w centrum Człuchowa GDDKiA ma przeznaczyć 5 milionów złotych. W przyszłorocznych planach jest również budowa ścieżki pieszo-rowerowej oraz kanalizacji deszczowej przy ulicy Plantowej. Ta inwestycja ma kosztować w sumie 650 tys. zł. Miasto z własnego budżetu planuje przeznaczyć na ten cel 270 tys. zł.
  Planowana jest budowa nowego budynku socjalnego (2,2 miliona zł) oraz duży remont przedszkola (150 lub 300 tys. zł), a także remonty w szkole podstawowej (180 tys. zł) oraz hali sportowej przy gimnazjum (180 tys. zł).

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)