Wybierz region

Wybierz miasto

  Debrzno. Historia, która łączy

  Autor: Piotr Furtak

  2004-11-17, Aktualizacja: 2004-12-17 21:03

  650 lat miasta obchodzili wczoraj debrznianie. 15 (według niektórych teorii) lub 16 listopada 1354 roku miasto otrzymało prawa lokacyjne. W prezencie od burmistrza zaprzyjaźnionej z Debrznem niemieckiej gminy Weinbach ...

  650 lat miasta obchodzili wczoraj debrznianie. 15 (według niektórych teorii) lub 16 listopada 1354 roku miasto otrzymało prawa lokacyjne. W prezencie od burmistrza zaprzyjaźnionej z Debrznem niemieckiej gminy Weinbach dostali kopię aktu lokacyjnego miasta. Oryginał spłonął kilkaset lat temu. Urodziny były okazją do odsłonięcia pomnika ?Pamięci pokoleń? oraz wernisażu filatelistycznego Jana Cisonia.
  - Ze względu na to, że pogoda w listopadzie jest dość chimeryczna większość imprez odbyła się wcześniej, już latem - mówi Mirosław Burak, burmistrz gminy Debrzno. - Przy okazji okrągłej rocznicy miasta chcieliśmy podziękować ludziom, którzy przyczyniają się do jego rozwoju i przypomnieć historię, która nas łączy.
  W ramach obchodów debrznianie mieli okazję zobaczyć widowisko historyczne, rodzaj wędrówki przez wieki. Swoją wiedzą na temat historii mogła pochwalić się młodzież uczestnicząca w sejmiku młodzieżowym.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)