Wybierz region

Wybierz miasto

  Debrzno. Korepetycje po szwedzku

  Autor: pif

  2004-11-04, Aktualizacja: 2004-12-17 21:17

  Korepetycje w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej? Dlaczego nie. Z takiego założenia wyszli debrznianie, którzy korzystając z rozwiązań szwedzkich chcą wprowadzić nową formę pracy z młodzieżą.

  Korepetycje w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej? Dlaczego nie. Z takiego założenia wyszli debrznianie, którzy korzystając z rozwiązań szwedzkich chcą wprowadzić nową formę pracy z młodzieżą. Co ciekawe - nauczycielami mają być głównie uczniowie Zespołu Szkół w Debrznie.
  - Chcemy, aby zdolniejsza młodzież zaangażowała się w pomoc koleżankom i kolegom - mówi Anna Szczerbiak, zastępca dyrektora szkoły w Debrznie. - Oczywiście trudniejsze zagadnienia będą wyjaśniane przez nauczycieli, którzy będą pracowali w ramach wolontariatu. W podobny sposób pracują Szwedzi, którzy kilka tygodni temu uczestniczyli w konferencji odbywającej się w Debrznie. Nie wszystkie rozwiązania, które wprowadzone są u nich mogą być zastosowane w Debrznie, staramy się jednak wykorzystywać ich doświadczenia.
  Nagrodą dla uczniów - wolontariuszy ma być wyższa ocena ze sprawowania. Program jeszcze nie ruszył, ale już zaczyna funkcjonować pomoc koleżeńska.
  - W poprzednich latach prowadziliśmy świetlicę socjaterapeutyczną, która cieszyła się sporym powodzeniem - mówi Grażyna Kitowska, dyrektor MGOPS w Debrznie. - Uczestniczyło w nich ponad trzydzieścioro dzieci. Korepetycje będą odbywały się raz w tygodniu, pierwsze spotkanie organizacyjne planowaliśmy już na środę, niestety z pewnych względów musieliśmy je przełożyć.
  Korepetycje mają odbywać się nie tylko w MGOPS, ale również w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji tak aby były one połączone również chociaźby z zajęciami muzycznymi.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)