Wybierz region

Wybierz miasto

  Debrzno. Nagroda za czysty biznes

  Autor: (MIK)

  2004-11-15, Aktualizacja: 2004-12-17 21:07

  Jakie są tradycyjne technologie przemiału zbóż, jak wygląda młyn żarnowy, jaka jest historia młynarstwa na terenie powiatu człuchowskiego - tego wszystkiego można dowiedzieć się odwiedzając mini-muzeum młynarstwa ...

  Jakie są tradycyjne technologie przemiału zbóż, jak wygląda młyn żarnowy, jaka jest historia młynarstwa na terenie powiatu człuchowskiego - tego wszystkiego można dowiedzieć się odwiedzając mini-muzeum młynarstwa powiatu człuchowskiego, mieszczące się w Młynie w Debrznie. Współtwórca projektu muzeum, Eugeniusz Suchowiecki, właściciel firmy Skup Zbóż, Produkcja Mąk E. Suchowiecki, otrzymał nagrodę Programu Czysty Biznes w kategorii "Dbałość o środowisko naturalne i działalność na rzecz społeczności lokalnej". W realizację projektu zaangażowane są również: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno oraz Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.
  - Z myślą o młodzieży szkolnej opracowaliśmy program edukacyjny pt. Od ziarenka do bochenka, który ma na celu zapoznanie młodych ludzi z historią młynarstwa oraz różnymi sposobami przemiału i składowania zbóż - opowiada Marek Romaniec, koordynator Klubu Czysty Biznes w Debrznie.
  Pomysł przyciąga wycieczki dzieci i młodzieży z okolicznych szkół. W młynie odbywają się również praktyki szkolne uczniów Technikum Młynarskiego w Krajence.
  - Dla mnie otrzymanie nagrody to duża satysfakcja - powiedział nam Eugeniusz Suchowiecki - Moja kilkuletnia praca została doceniona.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)