Wybierz region

Wybierz miasto

  Gmina Czarne. Germanistyczne kwalifikacje

  Autor: (pif)

  2004-11-08, Aktualizacja: 2004-12-17 21:13

  Tadeusz Zawadka jest od 1 września nauczycielem języka niemieckiego w szkołach w Wyczechach i w Krzemieniewie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że o tę pracę starała się również germanistka, która, jak ...

  Tadeusz Zawadka jest od 1 września nauczycielem języka niemieckiego w szkołach w Wyczechach i w Krzemieniewie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że o tę pracę starała się również germanistka, która, jak wynika z naszych informacji, ma wyższe kwalifikacje, a Tadeusz Zawadka jest synem szefowej wydziału oświaty urzędu gminy w Czarnem.
  - Nie miałam oferty nauczyciela z wyższymi kwalifikacjami - mówi Grażyna Jaśkiewicz, dyrektor szkoły w Krzemieniewie.
  Krystyna Zawadka, kierująca wydziałem oświaty w Czarnem twierdzi, że nie miała żadnego wpływu na wybór germanisty w Wyczechach i Krzemieniewie. Podobnie na ten temat wypowiada się Jan Zieniuk, burmistrz gminy Czarne.
  - O zatrudnieniu nauczycieli decydują dyrektorzy szkół - mówi Krystyna Zawadka. - Mój syn jest odpowiednio przygotowany do tej pracy. Ma warunek, aby do 2006 roku uzupełnić wykształcenie. Czy to, że ja pracuję na takim stanowisku ma być dla niego karą nie pozwalającą na znalezienie pracy? O tym, że ktokolwiek poza nim starał się o pracę nie wiedziałam.
  Czy faktycznie nie było kandydata z wyższymi kwalifikacjami? Germanista z Krzemieniewa i Wyczech jest studentem drugiego roku kolegium językowego, ma za sobą kurs pedagogiczny oraz dwuletni pobyt na praktykach w Niemczech. Anna Kępa, która również starała się o tę pracę studiuje na trzecim roku kolegium, ma również tytuł magistra pedagogiki ogólnej.
  - Nie warto na ten temat mówić - powiedziała nam pani Anna. - Ja znalazłam pracę w Szczecinku, a dyskusje na ten temat i tak niczego nie zmienią.

  Mamy zaufanie
  Barbara Frączek
  kuratorium oświaty w Gdańsku
  - Żeby zatrudnić nauczyciela, który nie posiada odpowiednich kwalifikacji potrzebna jest zgoda kuratorium bądź też naszej delegatury. Widocznie w tym przypadku dyrektorzy ją otrzymali. My mamy zaufanie do dyrektorów i nie wnikamy w to, czy o pracę starała się osoba bardziej kompetentna.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)