Wybierz region

Wybierz miasto

  Gmina Debrzno. Senatorskie gruzowisko

  Autor: pif

  2004-11-03, Aktualizacja: 2004-12-17 21:18 źródło: Naszemiasto.pl

  Powiatowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego najprawdopodobniej wyda nakaz zobowiązujący firmę Frutimil ze Śmiłowa do uporządkowania terenu w Boboszewie. Firma, której właścicielem jest senator Henryk Stokłosa, od kilku lat ...

  Powiatowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego najprawdopodobniej wyda nakaz zobowiązujący firmę Frutimil ze Śmiłowa do uporządkowania terenu w Boboszewie. Firma, której właścicielem jest senator Henryk Stokłosa, od kilku lat dzierżawi go od Agencji Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa. Były PGR wygląda obecnie jak wielkie pobojowisko. Tam gdzie były niegdyś chlewnie i zabudowania została jedynie sterta gruzów. Teren nie jest w żaden sposób zabezpieczony, a właśnie w tym miejscu często bawią się dzieci. Frutimil mimo składanych obietnic i deklaracji nie kwapi się do sprzątania. W środę w Boboszewie ma odbyć się rozprawa administracyjna, podczas której inspekcja nadzoru budowlanego nakaże uprzątnięcie terenu.
  - W 2002 roku przedstawiciele Frutimilu zapewniali, że będą rozbierać zniszczone budynki ? mówi Maciej Pestka, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Człuchowie. ? Nie wiedzieć czemu zaniechali realizacji tych planów. Skoro nie potrafią tego sami zrobić ? chcemy wydać nakaz, który obligowałby ich do uprzątnięcia tego, co zostało po budynkach.
  O uporządkowanie terenu w Boboszewie od dawna apeluje Mirosław Burak, burmistrz gminy Debrzno. Co kilka miesięcy słyszy deklaracje, że już, że za kilka tygodni... Są to jednak jedynie puste słowa.
  - Jeśli inne argumenty nie poskutkują wyślę zdjęcia z Boboszewa do marszałka senatu ? mówi burmistrz znad Debrzynki. ? Może w ten sposób uda się zawstydzić senatora na tyle, że uprzątnie teren.
  Kilka dni temu burmistrz usłyszał kolejne obietnice dotyczące rozbiórki. Józef Niemczuk, dyrektor firmy ze Śmiłowa, który gorliwie zapewniał Mirosława Buraka o sprzątaniu w Boboszewie, z nami w ogóle nie chciał rozmawiać.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.