Wybierz region

Wybierz miasto

  Lębork. Prokuratura postawi zarzuty policjantowi

  Autor: rak

  2005-03-17, Aktualizacja: 2005-03-17 16:21

  Prokuratura Rejonowa w Lęborku przedstawi zarzuty kom. Tadeuszowi P., byłemu kierownikowi Sekcji Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku.

  Prokuratura Rejonowa w Lęborku przedstawi zarzuty kom. Tadeuszowi P., byłemu kierownikowi Sekcji Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku. W ubiegłym tygodniu przyjął on podczas wykonywania czynności służbowych "łapówkę" w wysokości 50 zł w zamian za odstąpienie od ukarania kierowcy.


  - Przesłuchaliśmy już świadków, musimy jeszcze przesłuchać podejrzanego zanim postawimy mu zarzuty - stwierdziła Jadwiga Rokicka, zastępca prokuratora rejonowego w Lęborku. - Zostaną mu one przedstawione dzisiaj lub w poniedziałek.


  Według naszych ustaleń wynika, ze w minioną sobotę mieszkanka Słupska, jadąc na uczelnię w Gdańsku została zatrzymana przez patrolującego policjanta w miejscowości Mosty. W zamian za wypisanie mandatu przyjął on 50 zł. Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie matka studentki. Podczas rozmowy telefonicznej, córka przyznała się, że została zatrzymana przez policję, jednak upiekło się jej, ponieważ zapłaciła funkcjonariuszowi. Matka o tym zdarzeniu poinformowała policję w Słupsku.


  - Jest to policjant z ponad 20-letnim stażem pracy - powiedział mł. ins. Ryszard Kwella, komendant policji w Lęborku. - Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. W poniedziałek złożył on wniosek o zwolnienie z pracy, który został przezemnie przyjęty. Do pracy tego policjanta nie miałem do tej pory żadnych uwag, miał on nienaganną opinię.


  Jednak jak dodaje Ryszard Kwella, nic nie usprawiedliwia takiego zachowania funkcjonariusya. Każdy przypadek korupcji musi być surowo karany.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)