Wybierz region

Wybierz miasto

    Nekroafera

    Autor: Piotr Furtak

    2004-11-15, Aktualizacja: 2004-12-17 21:06

    Najbliżsi Wiesławy Szulc, kobiety, która zmarła w człuchowskim szpitalu niespełna trzy godziny po urodzeniu dziecka, będą starali się o wznowienie postępowania w sprawie jej śmierci.

    Najbliżsi Wiesławy Szulc, kobiety, która zmarła w człuchowskim szpitalu niespełna trzy godziny po urodzeniu dziecka, będą starali się o wznowienie postępowania w sprawie jej śmierci. Prokuratura umorzyła śledztwo ponad rok temu. Według Romana Glinnickiego, ojca kobiety pojawił się jednak nowy aspekt sprawy, o którym nikt wtedy nie wiedział - Paweł W., lekarz, który przyjmował poród i opiekował się córką jest zamieszany w sprawę ?łowców skór?.
    Przypomnijmy - kobieta, mieszkanka Sąpolna zmarła w styczniu ubiegłego roku. Rodzina dwudziestokilkuletniej zaledwie kobiety podejrzewała, że ?ich Wiesia? wykrwawiła się na śmierć, gdyż błąd popełnił lekarz dyżurny. Prokuratura prowadziła postępowanie w tej sprawie, ale ostatecznie po opiniach biegłych, wskazujących na to, że przyczyną jej śmierci był zator płucny, umorzyła sprawę.
    - Z opinii biegłych, które otrzymaliśmy podczas postępowania w sprawie śmierci kobiety wynikało, ponad wszelką wątpliwość, że w tym przypadku nie zawinił lekarz - mówi Tomasz Klukowski, prokurator prowadzący śledztwo w tej sprawie. - Paweł W. był przesłuchiwany w charakterze świadka. Podczas rozpatrywania tej sprawy nie wiedzieliśmy, że ten lekarz może mieć jakikolwiek związek ze sprawą łódzką.
    O tym, że Paweł W. miał związek z nekroaferą człuchowianie dowiedzieli się zaledwie kilkanaście dni temu. W Człuchowie lekarz pracuje już 2,5 roku. Według rodziny Wiesławy Szulc jest to na tyle istotny fakt, że sprawa jej śmierci powinna wrócić na prokuratorskie biurko.
    - Naszym zdaniem to, że lekarz, który opiekował się naszą córką jest oskarżany o przyczynienie się do śmierci kilku osób, jest istotnym faktem, który trzeba wziąć pod uwagę - mówi Roman Glinnicki. - Zależy nam na tym, żeby wszystkie aspekty tej sprawy dokładnie wyjaśnić i pociągnąć do odpowiedzialności człowieka, który mógł przyczynić się do śmierci Wiesi.
    Czy postępowanie zostanie wznowione? Tego na razie nie wiemy. Roman Glinnicki wybiera się jutro do prokuratury.

    Sonda

    Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

    • NIE (60%)
    • TAK (28%)
    • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)