Wybierz region

Wybierz miasto

  Samochody po raz drugi

  Autor: (x)

  2004-11-02, Aktualizacja: 2004-12-17 21:18

  Komornik z Inowrocławia znowu wystawił na sprzedaż część majątku należącego do archidiecezji gdańskiej. Tym razem pod młotek mają pójść cztery samochody, centralka telefoniczna i maszyna poligraficzna.


  Komornik z Inowrocławia znowu wystawił na sprzedaż część majątku należącego do archidiecezji gdańskiej. Tym razem pod młotek mają pójść cztery samochody, centralka telefoniczna i maszyna poligraficzna.
  Wczoraj w gdańskim sądzie zawisły dwa ogłoszenie o licytacji. Według jednego z nich 19 listopada o godz. 10 w siedzibie metropolity gdańskiego ks. abp Tadeusza Gocłowskiego w Gdańsku Oliwie będzie można kupić rocznego citroena C5 (cena wywoławcza 63375 zł), czteroletniego volkswagena passata (40125 zł), dwunastoletnie bmw 525 (8,7 tys. złotych), pięcioletnie KIA (16725 zł) i centralkę telefoniczną (7575 zł).
  Według drugiego ogłoszenia, tego samego dnia tyle, że dwie godziny po pierwszej licytacji odbędzie się następna. W siedzibie archidiecezjalnego wydawnictwa Stella Maris w Gdańsku przy ul. Rzeźnickiej pod młotek pójdzie jedna z maszyn poligraficznych. Cena wywoławcza -102075 zł.
  Pod oboma ogłoszeniami podpisał się Artur Zieliński, komornik z Inowrocławia, który od kilku miesięcy zajmuje się egzekucją długów należącego do archidiecezji wydawnictwa Stella Maris. Według różnych szacunków kościelna oficyna winna jest wierzycielom ponad 20 mln zł. Komornik nie chciał z nami rozmawiać o licytacji. Z ogłoszeń wynika, że uzyskane ze sprzedaży diecezjalnego dobra pieniądze posłużą do spłaty długów, jakie Stella Maris ma wobec jednej z firm leasingowych z Wrocławia. Być może jednak, tak jak bylo z dwiema poprzednimi, także i ta licytacja nie dojdzie ostatecznie do skutku.
  Tomasz Falba

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.