Wybierz region

Wybierz miasto

  Tczew. W szpitalu będą leczyć za pieniądze

  Autor: (xx)

  2004-11-02, Aktualizacja: 2004-12-17 21:18

  Już wkrótce w tczewskim szpitalu pacjenci będą mogli leczyć się także prywatnie. To jeden z pomysłów Janusza Bonieckiego, dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tczewie, na ratowanie tej placówki.  Już wkrótce w tczewskim szpitalu pacjenci będą mogli leczyć się także prywatnie. To jeden z pomysłów Janusza Bonieckiego, dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tczewie, na ratowanie tej placówki. Tczewski szpital zadłużony jest na prawie 23 mln zł.
  Ci, którzy nie będą chcieli oczekiwać na zabieg w kolejce, będą mogli poddać się leczeniu, płacąc za wszystkie zabiegi. Z myślą o nich w szpitalu powstaną sale o podwyższonym standardzie.
  - Wiem, że są pacjenci, którzy za odpłatnością leczą się w Gdańsku - mówi Janusz Boniecki. - My chcemy sprawić, aby mogli z takich usług skorzystać u nas.
  Ci, którzy zdecydują się leczyć za pieniądze, będą musieli podpisać przed przyjęciem do szpitala oświadczenie, w którym dobrowolnie zrzekną się przysługujących im bezpłatnych świadczeń zdrowotnych. Zyski z usług komercyjnych zostaną przeznaczone na działalność ZOZ.
  - Mamy gigantyczne problemy, aby zabezpieczyć naszym pacjentom podstawową opiekę zdrowotną - mówi Janusz Boniecki. - Przez pewien czas nie funkcjonowało nasze laboratorium, bo brakowało odczynników, zepsuły się cztery karetki.
  Z komercyjnych usług medycznych w tczewskiej placówce będzie można korzystać za ok. dwa tygodnie. - Muszę najpierw tę działalność ubezpieczyć, przygotować - stwierdza Janusz Boniecki. - Wiem jedno, prawa nie łamiemy.
  Anna Adamczyk
  Ta sala na oddziale położniczym już wkrótce zmieni swój wygląd. Będzie jednoosobowa. Za korzystanie z niej trzeba będzie zapłacić. Na zdjęciu Mariusz Zawaliński, ordynator oddziału.
  Fot. Andrzej Połomski

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)