Czluchów. Budynek byłego dworca PKS ma zniknąć. Na jego miejscu powstanie być może galeria handlowa

Nie targowisko, jak wcześniej prognozowano, ale galeria handlowa ma powstać w miejscu byłego budynku dworca PKS w Człuchowie.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Szefowa człuchowskiego PKS podpisała już umowę przedwstępną w tej sprawie z firmą, której danych jednak nie podaje zasłaniając się tajemnicą handlową.
 Przypomnijmy, że budynek dworca przestał pełnić swą funkcję w drugiej połowie lipca. Wówczas miejsce odprawy podróżnych przeniesiono kilkaset metrów dalej - na teren bazy przedsiębiorstwa. Przez kilka tygodni nie wiadomo było co stanie się z byłym dworcem. Teraz karty zostały odkryte.

- Prawdopodobnie teren byłego dworca zostanie sprzedany - mówi Ludwika Kwaśniak, prezes człuchowskiego przedsiębiorstwa. - Wprawdzie ostatecznej umowy jeszcze nie podpisaliśmy, ale wszystko wskazuje na to, że w jego miejscu powstanie galeria handlowa. Więcej informacji na ten temat nie mogę jednak przekazać.
 Stary budynek ma zostać rozebrany. Przestaną istnieć również butiki znajdujące się na placu przy byłym dworcu. Ich właściciele otrzymają propozycje dzierżawy obiektów przy stacji paliw przedsiębiorstwa.


Komentarze (31)

avatar
avatar
EP (gość)

Czy klasówka, czy dwie godziny Wfu - zawsze bedzie tam czekał na nich ciepły kąt i zapewne jakiś fast food. Same plusy...

avatar
pasażer (gość)

Ostatnio byłem na nowym dworcu PKS.Serce pęka,gdy patrzy się na tych zziębniętych młodych ludzi czekających na powrót do domu ze szkoły.Nie mają gdzie się schować,a wietrzna,chłodna jesień i mrożna zima przed nimi.A gdzie zachowane bezpieczeństwo pasażerów? Zgroza!!! To trzeba mieć serce z kamienia,żeby wygonić ludzi z dworca,który służył im tyle lat.Jak można spać spokojnie po podjęciu takiej decyzji.WSTYD!

avatar
JAKUB (gość)

GDZIE JEST STAROSTA TEGO MIASTA A BURMISTRZ GDZIE JEST CO CI PANOWIE ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ TYLKO KASE BRAĆ .RADNI WY NIE WIDZICIE CO SIĘ DZIEJE PRZECIEŻ TYLE MŁODZIEŻY DOJEZDZA DO SZKOŁY DO CZŁUCHOWA ONI WAS ZAPAMIĘTAJĄ BO GDZIE MAJĄ SIĘ PODZIAĆ .PRZYCHODZI ZIMA GDZIE CI LUDZIE SIĘ PODZIEJĄ PRZECIEŻ MASA LUDZI DOJEZDZA DO PRACY I SZKÓŁ PANOWIE RADNI CO WY NA TO PROSZĘ ODPISAĆ >POZDRAWIAM RADNYCH...

avatar
czluchowianin (gość) Ludwika K.

Zaczynajac od starosty a konczac na burmistrzu to jest wielka banda ktora nabija sobie kase juz od paru lat.Czluchow to miasto skorumpowane przez wlasnie takich ludzi.(zwykili nauczyciele od zajec WF-u dostali sie do wladzy i teraz zapomieli o problemach innych).

avatar
Jerzy z Długosza (gość)

Inwestorem ma być kuria z Pelplina. Znając księży dobrodziejów, moze dobudują tez kilka pomieszczeń pod handel i usługi. Pieniądze z tego tyułu - wiadomo, pójda na biednych. Ja cieszyłbym sie z takiego rozwiązania. Nie samym chlebem człowiek żyje.

avatar
Max (gość)

to dziura, która nie ma adresu. Skoro PKS nie chce dworca to jeszcze nic straconego i natychmiast powinno te obiekty przejąć miasto. Na przukład PK mogłoby prowadzić dworzec a pani Kwaśnik wynajmować tam kasy z pożytkiem dla wszystkich.
Zgazdzm się z wypowiedziami, że pani Ludwika i jej rodzina za szybko dorobili się się na PKS. Jest to oczywista przesłanka do zainteresowania służb skarbowych i CBA całą prywatyzacją.
Przeciż państwowa firma ledwo wiążąca koniec z końcem przejęta czy kupiona (za co i za ile?) i w żaden widoczny sposób nie dokapitalizowana pozwoliła w krótkim czasie urządzić rodzinę i znajomych. Na początku obok dworca nagle stanęły prywatne sklepy (czyje?) a potem było już z górki.

avatar
PIOTR (gość) Ludwika K.

Burmistrz Szybajlo nic nie jest lepszy od P.Ludwiki gdy byl zwyklym nauczycielem to mieszkal w bloku jak normalni ludzie a gdy dostal sie do wladzy dzieki Panu Staroscie to od razu zamieszkal w super jedno rodzinnym domu i na dodatek pracowali tam czesto pracownicy OSIRu w swoich godzinach w ktorych powinni znajdowac sie na stadionie.(i tak sie kreci czluchowski kabaret a teraz do nich dolaczyl p.Piworowicz)

avatar
jowita (gość)

tylko kogo bedzie stać żeby kupować w takiej galeri Człuchów to miasto emerytów i bezrobotnych jusz jest dużo lokali do wynajecia i stoją puste:(

avatar
belfer (gość) JAKUB

Dawno TAKIEGO BEŁKOTU NIE CZYTAŁEM.Drogi autorze(autorko) do szkoły,do biblioteki,do księgarni.Napisz proszę po polsku ,o co Tobie chodzi? ok?

avatar
fajny.liroj (gość)

dwa razy był remontowany ten budynek,jest zadbany a teraz chcą Go rozebrać!?a co włodarze robią i myślą o tym?Pasażerowie teraz cisną się na jakimś małym gównie.nie ma miejsca dla ludzi i autobusów.Dworzec powinien wrócić.Dawno było wiadome,że ktoś wykupi,ponieważ rączka rączkę myje!!!Takich mamy Burmistrzów,starostów psia mać.A gdzie ludzie!!!???

avatar
mieszkanka (gość)

Kolejne miejsce, w którym nie wydam nie zarobionych /bo i gdzie?/ w naszym kochanym mieście pieniędzy!

avatar
maja (gość)

Nie che stać po niczyjej stronie ale podejrzewam że każdy gdyby miałby taką możliwość i łeb na karku to chętnie by przejął ten pks i tak zażadzał na swoją najlepszą korzyść.

avatar
Ludwika K. (gość)

dowiemy sie w jaki sposób znalazły sie pieniądze na dom willę. Krwisty SABAT człuchowski rządzi w tym grajdołku nie bacząc na Pana Burmistrza

avatar
Filip (gość)

Miasto ludziom sprzedało działeczki za ciężkie pieniądze na Długosza a teraz obok powstanie galeria nic dodać nic ująć nie uwierze w to że miasto nie wiedziało wcześniej o planach Pani Prezes,z dziką rozkoszą czekam na otwarcie kolejnejnego dyskontu który zostanie zwolniony z podatków a co!!! i wyniszczy cały drobny handel który prowadzą polacy i swoje zarobione złotówki też wydają tu w kraju a markety zarobione na nas złotóweczki nie jednokrotnie podstępem (PROMOCJA) wywożą do swojego państewka i tyle je widzieli. Życze udanych zakupów

avatar
zetor (gość)

Jak powstanie to wiekszość przedsiebiorców iestety upadnie, a cena za wynajm lokalu niezle spadnie.
Tak więc dziękujemy tobie Ludwiko :((

Wybierz kategorię