Czluchów. Budynek byłego dworca PKS ma zniknąć. Na jego miejscu powstanie być może galeria handlowa

Nie targowisko, jak wcześniej prognozowano, ale galeria handlowa ma powstać w miejscu byłego budynku dworca PKS w Człuchowie.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Szefowa człuchowskiego PKS podpisała już umowę przedwstępną w tej sprawie z firmą, której danych jednak nie podaje zasłaniając się tajemnicą handlową.
 Przypomnijmy, że budynek dworca przestał pełnić swą funkcję w drugiej połowie lipca. Wówczas miejsce odprawy podróżnych przeniesiono kilkaset metrów dalej - na teren bazy przedsiębiorstwa. Przez kilka tygodni nie wiadomo było co stanie się z byłym dworcem. Teraz karty zostały odkryte.

- Prawdopodobnie teren byłego dworca zostanie sprzedany - mówi Ludwika Kwaśniak, prezes człuchowskiego przedsiębiorstwa. - Wprawdzie ostatecznej umowy jeszcze nie podpisaliśmy, ale wszystko wskazuje na to, że w jego miejscu powstanie galeria handlowa. Więcej informacji na ten temat nie mogę jednak przekazać.
 Stary budynek ma zostać rozebrany. Przestaną istnieć również butiki znajdujące się na placu przy byłym dworcu. Ich właściciele otrzymają propozycje dzierżawy obiektów przy stacji paliw przedsiębiorstwa.


Komentarze (31)

avatar
avatar
Człuchowianin (gość)

Jestem, za. W końcu zaczyna się coś dziać w mieście, i coraz więcej rzeczy można kupić "u siebie" nie jeżdżąc po jakichś chojnicach czy trójmiastach. Dzięki przeniesieniu Dworca PKS nie ma już takiego nacisku autobusów w centrum, co miało miejsce wcześniej. A to miejsce jest idealnym położeniem na galerię handlową. WESOŁYCH ŚWIĄT CZŁUCHOWIANIE ! :)

avatar
gość (gość)

pamiętam przed prywatyzacją jak pani dyrektor a teraz prezes mówiła że nie pozwoli aby majątek firmy trafił w obce ręce dlatego trzeba się sprywatyzować, a teraz wyprzedaje majątek czyli jednak przekazuje powoli firmę w obce ręce

avatar
UFFF (gość)

Moim zdaniem:
-Żal wam dupe ściska że właścicielka się dorobiła
-Wam nigdy się nie dogodzi
-Fajnie jak by była galeria

avatar
xxx (gość)

Jezeli ma powstac galeria to bardzo fajnie tylko oby byla lepsza od tej w Chojnicach bo tam maja kilka sklepikow a nie galerie...
A wy jak zawsze... tylko narzekac... nic wiecej nie potraficie... w Czluchowie najlepiej nic nie robic w nic nie inwestowac bo wam mieszkancom sie nic nie podoba... Szkoda slow...

avatar
sonia (gość)

już butiki są zarezerwowane. Wiedzą o tym tylko wtajemniczeni, to już pewne - niedługo buldożery,

avatar
Stanisław (gość)

Brak mi słów na tą arogancję władz i chamstwo pani "bizneswoman czy businesswoman" - wybieżcie sobie sami, ale zostawcie cudzysłów dla takich predsiębirców i emocje dla takich władz, które mają nas tam gdzie się ma ludzi między wyborami.

avatar
gosć (gość)

Kolejny artykuł na temat, jak to potrzeba w miastach galerii handlowych. Ludzie, kto w tych galeriach będzie kupował, jak z pensji ledwie starcza na jedzenie? Niestety tych co zarabiają na nieszczęściu innych jest coraz więcej. Oni już sumień nie posiadają.

avatar
Audi s8 (gość)

PANI KWAŚNIK JAK SIĘ TERAZ NAZYWA JUŻ ZAPOMNIAŁA O SETKACH LUDZI KTÓRZY PRACOWALI NA JEJ WILLĘ I DOBROBYT RODZINKI.TO SAMO STAŁO SIĘ Z DWORCEM W ZŁOTOWIE I TO SAMO DZIEJE SIĘ TU U NAS.ALE PANI PREZES GROMADZI PIENIĄŻKI BO CHCE ODEJŚĆ ZE STOŁKA I CÓRUSI ZOSTAWIĆ SCHEDĘ,A NIE WIADOMO JAK CÓRUNIA BĘDZIE RZĄDZIĆ Z JEJ OHYDNYM CHARAKTERKIEM.NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI.

avatar
danio (gość)

Może w Człuchowie Powstanie 2 część filmu Galerianki, - gimnazjalistki ( licealistki już sa za stare) do dzieła , trenować ....., juz niedługo casting

Wybierz kategorię