Organizatorzy Spotkania Młodych na Lednicy zapraszali do wzięcia udziału w przedsięwzięciu „ Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”. W niedzielę wielu miastach w całej Polsce - w tym również w Człuchowie tańczono dla papieża w bliskości jego urodzin. Przypadały one 18 maja.

Zatańczonych zostało kilka tańców, np. „Miłość Cię znajdzie”- Głowna piosenka ubiegłorocznej Lednicy. Zatańczyliśmy taniec belgijski do którego zachęcaliśmy mieszkańców miasta. Jednak najważniejszą pieśnią był „Ojciec” i ułożony do niego taniec. Najważniejszy, ponieważ siedemnaste spotkanie młodych przebiegać będzie pod hasłem „W Imię Ojca”. Mimo towarzyszącego upału, zapał nie malał i w radości śpiewaliśmy, tańczyliśmy dla błogosławionego Jana Pawła II, a pomagały nam w tym siostry Franciszkanki z Człuchowa i towarzyszące im siostry z Chojnic. Akcja „Cała Polska tańczy dla papieża” ma być także zaproszeniem na tegoroczne spotkanie, które tradycyjnie wypełni radość i entuzjazm.

Tekst : Daria Augustynowicz
Zdjęcia : Maria Kusz

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość :D (gość)

hahahhahaha załamujecie mnie ludzie ! tańczyliśmy do normalnych religijnych piosenek a ten kto nie widział nas niech się nie odzywa .

anal-iza (gość) (iza)

Jeśli do tego utworu Lady Pank tańczono dla Największego Z Rodu Słowian Błogosławionego Ojca Swietego Jana Pawła II Wielkiego, to jest to zwyczajne bluźnierstwo. Całe szczęście, że zdjęcia a nie film z dźwiękiem.

1809 (gość)

Szkoda, że nie ma zdjęć z numerem ze śmietaną i kolanami. Mało, kto wie, że tego dnia przypadał też dzień "Cała polska liże śmietanę z kolan przewielebnych pasterzy".