Około 50 osób zatańczyło na człuchowskim rynku w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet i przemocy w ogóle. Kilka razy więcej osób, mniej lub bardziej czynnie wspomagając akcję, pojawiło się na rynku. Akcja "Nazywam się miliard" odbywa się na całym świecie - w Człuchowie już po raz piąty.

Migawki filmowe z akcji


Czytaj także

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rodzic (gość)

Obecność dzieci w wieku przedszkolnym przy temacie "gwałtu na pierwszej randce" była konsultowana z rodzicami i ma ich pełną akceptację ma się rozumieć?

kop (gość)

ludzie to olali a dzieci poszły bo pani kazała , śmieszna polska ze śmiesznymi ludźmi bez swego zdania i sensu życia

pani redaktor kilka razy wiecej mija się z prawdą. (gość)

"Kilka razy więcej osób, mniej lub bardziej czynnie wspomagając akcję, pojawiło się na rynku." Na którym zdjęciu Pani redaktor to widzi?. Może patrzymy na to samo, a widzimy zupełnie co innego? Przecież to co pani zrobiła to zwykła ściema i manipulacja. Nie wstyd pani? Ja widzę co innego. Grupę dzieci którym zamieniono lekcję nauki na jakąś akcję propagandową powiązaną z pewnymi środowiskami o silnym kolorycie ideologicznym. Mam nadzieję, że była to lekcja wychowania obywatelskiego, a nie matematyki czy biologii.

wizellda (gość)

Tańczcie drogie dzieci, Tańczcie, by sprawić aby miłość verbalna nastała w sieci. W waszej sieci. By żaden łobuz bezkarnie nie nawoływał do przemocy. Nie kazał bezkarnie pałować robotników. Nie kazał "wyskakiwać z okien". Nie kazał "walić dechą". Nie kazał urządzać "polowania na kaczki". Nie kazał śmiać się z posłanki opuszczającej Sejm (kobiety zresztą). Nie kazał utrudniać siłą pracy dziennikarzy. Nie kazał atakować córki Andersa. Nie kazał atakować fizycznie minister edukacji. Nie kazał blokować grobu bliskich. Nie kazał okupować siłą mównicy. Nie kazał mordować lokatorów w Warszawie tylko dlatego, że potrafili odważnie sprzeciwić się pospolitemu złodziejstwu. Nie kazał bezkarnie robić sobie z was żartów, gdy upominacie się o swoją godność i prawo do spokoju i ładu publicznego w bezpiecznym i praworządnym kraju. W kraju gdzie standardy i prawo obowiązują wszystkich, a hipokryzja mija się z cnotą tylko drogowskazem. Dużo zdrówka w eliminowaniu wszelkiej patologi, zła i przemocy życzę. Szczerze. Niech ten taniec, nie będzie jedynie pustym biciem piany na tym łez padole. Już na koniec drogie tancerki. Straszenie nienarodzonych dzieci wieszakami na plakatach, to też przemoc. I to wyrafinowana.