(© UM Człuchów)

Trwa przebudowa amfiteatru nad jeziorem Rychnowskim. Rozebrany został stary zniszczony obiekt, nowy powstaje na jego miejscu.

Trwa przebudowa amfiteatru nad jeziorem Rychnowskim. Rozebrany został stary zniszczony obiekt, nowy powstaje na jego miejscu. Przypomnijmy, że istniejący od wielu lat wyeksploatowany amfiteatr nie spełniał już żadnych norm i zagrażał wręcz bezpieczeństwu widzów. Nakazano jego zamknięcie.
- Betonowe bloki były pozapadane, co groziło osunięciem skarpy na której znajdują się trybuny - mówi Marcin Adaszewski z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.
Prace budowlane potrwają do końca listopada. To dopiero pierwszy etap całego zadania. Ma on kosztować około 300 tysięcy złotych. Na razie wykonana będzie tylko środkowa trybuna oraz nowa scena, bez zadaszenia. Cały projekt zakłada również budowę dachu nad podestem oraz dodatkowe dwie trybuny boczne dla widzów. To jednak zostanie zrealizowane w momencie, gdy pojawią się szanse na kolejne dofinansowanie tego zadania ze środków unijnych.

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!