System monitoringu czerwonego światła zamontowano m

System monitoringu czerwonego światła zamontowano m.in. przy ul. Zamkowej (© Fot. B. Gliwka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od przyszłego tygodnia kierowcy przejeżdżający przez Człuchów powinni uważać nie tylko na fotoradar ustawiany przez Strażników Miejskich, ale również na urządzenia montowane przy trzech skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Będą one rejestrowały samochody przejeżdżające przez nie na czerwonym świetle.


Urządzenia już zostały instalowane, na początek jednak zaczną normalnie pracować na krzyżówce przy Zamkowa-Dworcowa.

- Na początek muszą zostać przetestowane, sądzę jednak, że już w przyszłym tygodniu będą normalnie rejestrowały wykroczenia popełniane przez kierowców - mówi Jacek Mroziewicz, komendant SM w Człuchowie. - Kolejne urządzenia - na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Koszalińską oraz w pobliżu urzędu skarbowego prawdopodobnie zaczną działać normalnie nieco później.

Kierowcy przejeżdżający na czerwonym świetle mogą zapłacić mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. 
Od kilkunastu miesięcy podobne urządzenie działa przy skrzyżowaniu z obwodnicą Chojnic. Do tej pory strażnicy z gminy Człuchów zarejestrowali w bazie ponad 2458 zdjęć (dane z środy). Kierowcy przejeżdżający na czerwonym świetle w tym miejscu płacą mandat w wysokości 300 złotych. Dodatkowa kara to 6 punktów karnych.

- Zdecydowaliśmy się na stosowanie mandatów w niższej wysokości gdyż wyszliśmy z założenia, że kary dla tych kierowców i tak są dość znaczące - mówi Krzysztof Bulwan, komendant Straży Gminnej w Człuchowie. - Zastanawiam się jednak czy wobec tych, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle w okresie późnojesiennym i zimowym nie powinny być wyższe.

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

9354 (gość)

ludzie nie bujta sie kamera monitoringu nie jest urządzeniem rejestrujacm w prawnym sensie tego znaczenia, co oznacza ze pismami od p. Mroxiewic za można a nawet trzeba korzystać w kiblu szczegóły na priv audrew@wp.pl

kierowca (gość)

W żadnym wypadku nie należy płacić mandatu dla Straży Miejskiej!!!!Jeśli nie zapłacę mandatu to Straż Miejska skieruje sprawę do sądu.Sąd w systemie nakazowym wezwie mnie do zapłaty mandatu.Płacę go ale pieniądze nie wpłyną do Straży Miejskiej tylko do budżetu państwa i figa z makiem dla posiadaczy kamer czy fotoradaru!!!!! To jest tzw.zemsta kierowców tylko trzeba być konsekwentnym w działaniu...i się nie bać sądu ponieważ ten sąd jest jak kiedyś kolegium.Gdyby tak wszyscy postępowali to sądy miałyby jeszcze lepiej a SM figę z makiem. Ja tak robię i powiedziałem sobie , że w życiu nie zapłacę żadnej naciągajacej Straży Miejskiej czy Gminnej!

Bartek (gość) (Miszkaniec)

Co do świateł to nie musiały by one się wiązać od razu z korkami- nowoczesna sygnalizacja z wykorzystaniem kamer sterujących ruchem załatwiła by sprawę (latem w sezonie, ludzie nie odwożą dzieci do szkoły więc ruch tam jest mniejszy). Po prostu nie podoba mi się sposób w jaki sm próbuje zarabiać, na pewno będzie to wiązać się z sytuacjami spornymi typu wjazd na późnym pomarańczu bo komputer niestety jest głupi i bezlitosny. Miasto powinno mieć na uwadze wyższe cele w postaci wybudowania obwodnicy miast skupiać się na takim zarobku. Chytry dwa razy traci, a wizerunku miasta to nie poprawi na pewno.

Miszkaniec (gość) (Bartek)

Kolego po jakiego grzyba ci spowalniacz ruchu w postaci świateł na skrzyżowaniu ulic Średniej i Batorego???????? Wiesz co to by było w sezonie urlopowym jadąc w kierunku Koszalina i na Bydgoszcz??? Światła na Koszalińskiej, światłą Średnia-Batorego, Rondo,światła Zamkowa-Dworcowa. A co do Kamerek, spoko, niech sobie będą. Jeździj przepisowo-mandatu nie dostaniesz. Wszyscy się nas czepiają,A my jak te święte krowy zaczynamy się poruszać w tych autach. Potem się dziwią i psioczą,że w piórka obrośli gnojki i ludzi zabijają na przejściach i prostych odcinkach. To,że SM obija się i lekceważy inne swoje zadania,bo po co się wysilać jak można kasę trzepać to inny temat.

kierowca (gość)

W Chojnicach już dawno są kamery i nikt jakoś nie płacze !!! Nie wiem dlaczego w Człuchowie są zawsze maruderzy ?

Ola (gość)

większość komentarzy to jakieś szczyle piszą....jeździcie na czerwonym to płaćcie 300 zł..leszcze

robo (gość) (on)

a mi młody gnojek wyskoczył na czerwonym na tym skrzyżowaniu i całe szczęście ze zdąrzyłem wyhamować bo byłby niezły karambol i na dodatek szczeniak jeszcze mi pokazał fakolca oto mamy przykład przestrzegania przepisów przez młodych gniewnych w swych rozklekotanych wozach

Edek z kredek (gość)

Brawo, teraz tłusty pan komediant straży wiejskiej Jelenieusz Pryszczyk będzie łoił w inny sposób. Brawo za pomysłowość...

elo (gość)

Niech "Straż Miejska" celowo pisze w cudzysłowie ruszy swoja szanowną dup...i na miasto pilnować porządku.Formacja nie spełnia swoich podstawowych zadań,za które płacimy kasę.Dość darmozjadom!!!.Do 16 pracujemy potem uciekamy do domu po możemy przypadkiem od kogoś oberwać

Nik (gość)

Dlaczego nie napiszą całej prawdy. Trzy kamery rejestrują nie tylko wjazd na czerwonym świetle a także nie zapięte pasy, rozmowę przez telefon i jak pan A..... sprzedaje ..............

on (gość)

smiechu warte co SM wyprawia,nie pamiętam żeby na tym skrzyżowaniu doszło do wypadku,jakie bezpieczenstwo.Szkoda gadać i pisać gdzie jest NIK,zrobi ktoś tu porządek w Człuchowie????