(© P. Furtak)

31 maja w Człuchowie wystąpi chór i orkiestra przygotowane przez Gabrielę Gąsior i Adama Sztabę. Wszystko to w ramach drugiej edycji Festiwalu Radosnego Chrześcijaństwa Katolicy na ulicy Człuchów 2018 Ciekawostką będzie to, że w chórze zaśpiewają mieszkańcy Pomorza.Przesłuchania do warsztatów odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie oraz człuchowskie parafie zapraszają do udziału w II edycji festiwalu radosnego chrześcijaństwa pod nazwą „Katolicy na ulicy Człuchów” (31.05.2018r.), który promuje życie według wartości chrześcijańskich.

- W tym roku zapraszamy znakomitego muzyka, jakim jest Adam Sztaba. Dyrygent, który przygotowuje 70-osobową orkiestrę symfoniczną poprzez warsztaty - mówi koordynator festiwalu ks. Krystian Feddek. Ponadto pojawi się znana z poprzedniej edycji festiwalu Gabi Gąsior, która tym razem przygotuje jeszcze większy chór warsztatowy liczący 150 osób.

Zobacz także:


KATOLICY NA ULICY CZŁUCHÓW 2017

Ciekawostką będzie to, że w chórze zaśpiewają mieszkańcy Pomorza. Najpierw zostaną oczywiście odpowiednio przygotowani podczas trzydniowych warsztatów. Te symfoniczne poprowadzi znany kompozytor Adam Sztaba. Wokalne natomiast Gabi Gąsior, która odpowiadała za oprawę chóralną podczas "Światowych Dni Młodzieży" w Polsce w 2016 roku. Finałem warsztatów będzie spektakularny koncert Credo in Misericordiam Dei o godz. 20 na człuchowskim rynku. Koncert zostanie poprzedzony wspólną zabawą pod wodzą wodzireja i spektaklem teatralnym.

Na warsztaty można się zapisać przez formularz na stronie www.katolicyczluchow.pl.
Obowiązkowe przesłuchania chętnych uczestników odbywać się będą w Miejskim Domy Kultury w Człuchowie w piątek 11 maja od godz. 16 i w sobotę 12 maja od godz. 13.
Same warsztaty odbywać się będą:
28.05: godz.16 - 20
29.05: godz. 16 – 20 (symfoniczne godz. 10 - 19)
30.05: godz. 13 -19 (z Adamem Sztabą i orkiestrą symfoniczną)
31.05: godz. 10 -12, godz. 13 -16.30 (z Adamem Sztabą i orkiestrą symfoniczną)

Koszt warsztatów: 50 zł (koszulka, wyżywienie, warsztaty, teksty) - należy wpłacić w dniu przesłuchania.
Możliwy nocleg: 50 zł (3 dni)

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!