Prawie 3,3 miliona złotych kosztowała termomodernizacja budynku szkoły przy ulicy Szkolnej w Człuchowie. Mający już około pół wieku budynek po zmianach, przynajmniej z zewnątrz, wygląda niczym nowowybudowany. Nie to jest jednak najważniejsze. Dzięki ociepleniu, wymianie okien, pompom ciepła oraz fotowoltaice oszczędności związane kosztami energii cieplnej wyniosą nawet około 30 proc.

Ryszard Szybajło, burmistrz Człuchowa podkreśla, że dzięki temu inwestycja, do której miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości aż 85 proc., stosunkowo szubko powinna się zwrócić.
Warte podkreślenia jest to, że to nasz pierwszy budynek użyteczności publicznej wyposażony w instalację fotowoltaiczną – mówił burmistrz Szybajło. - Nadwyżki prądu, które zostaną wytworzone będą sprzedawane do zakładu energetycznego.
Więcej na temat inwestycji w „Dzienniku Człuchowskim” z 24 listopada.

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

cz (gość)

Od kiedy inwestycje w kształcenie mają się zwracać w czystym pieniądzu. To jest inwestycja także w Twoją przyszłość.

ten co lubi kobiety (gość)

Tylko 30% oszczędności. A kiedy zwróci się ta inwestycja, po ilu latach? Pytam bo jestem ciekawy.