Dni Człuchowa 2011 [PROGRAM, ARTYŚCI, koncerty, kiermasz]

Koncert Kasi Kowalskiej i niezapomniane przeboje Czerwonych Gitar - to główne atrakcje muzyczne tegorocznych Dni Człuchowa. Nie zabraknie jednak i innych - dla miłośników pikników pod chmurką, kiermaszy z lawendą w tle, a także historii i literatury.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© sxc.hu)

Już w piątek urodziny miasta zainauguruje seminarium historyczno-literackie "Biblioteka animatorem życia kulturalno-oświatowego Człuchowa" w Urzędzie Miejskim. Kogo interesuje kultura i historia życia literackiego miasta powinien się na niej pojawić.

Przeczytaj także: Człuchów. Po wydarzeniach na Dniach Człuchowa, nie będzie już potańcówek pod chmurką

- W seminarium weźmie udział 10-11 referentów, którzy przedstawią życie literackie miasta od czasów międzywojennych do czasów współczesnych. Będą wśród nich m.in. profesorzy związani z Człuchowem - mówi Wiktor Zybajło, człuchowski historyk. - A trzeba pamiętać, że w latach 60-tych, w mieście był boom na literaturę, będzie więc o czym opowiadać. Mamy też cztery książki "z kluczem" - gdzie Człuchów jest obecny. Mój referat poświęcony będzie czasom po roku 1945, wystąpię więc jako ostatni. Całość zostanie potem opublikowana w formie wydawnictwa. Wiem, że seminarium cieszy się sporym zainteresowaniem.

Przeczytaj także: Człuchów. Byłe człuchowianki opisały miasto w "Ławendowym pyle"

Zainteresowaniem cieszył się też innym punkt programu Dni Człuchowa kończący obchody - rajd pieszy szlakiem legend i człuchowskich podań.
∨ Czytaj dalej

Zgłosił się już komplet 35 chętnych. W niedzielę wszyscy pójdą szlakiem legend człuchowskich - od fontanny na rynku, przez zamek, lasek Luizy, mostek łączący jeziora w parku, stadion sportowy... słuchając historii tych miejsc i legend opowiadanych przez Wiktora Zybajło.

Historycznym akcentem będzie też sobotnia sesja Rady Miejskiej poświęcona historii partnerstwa miast Człuchowa.

Przypomnijmy, że Człuchów odwiedzi w tym roku rekordowa liczba gości z zagranicy.

Z partnerskiego Conches we Francji swój przyjazd zapowiedział wicemer i 17 rodzin, które będą gościć u zaprzyjaźnionych człuchowian.

Z partnerskiego Uslar w Niemczech przyjechać ma delegacja trzyosobowa, kilka osób przyjedzie też z powiatu Northeim, aż 11 osób, w tym burmistrz i jego zastępca przyjadą zaś z zaprzyjaźnionego Kaniowa na Ukrainie. Na Dni Człuchowa przygotowano też specjalne wydawnictwa, w tym okazjonalny znaczek i kartkę pocztową, które będą dostępne w kasie urzędu.

Człuchów: Wejście na wieżę opóźnione

Podczas uroczystej sesji wręczone zostaną także odznaczeni "Zasłużony dla miasta Człuchowa". Otrzymają je Henryk Szopiński, Tadeusz Zdunek, Izabella Odejewska i Lidia Walczak.


Program Dni Człuchowa 2011• piątek, 17 czerwca

10-13 - seminarium historyczno-literackie "Biblioteka animatorem życia kulturalno-oświatowego Człuchowa" - Ratusz Miejski
13-14 - rozstrzygniecie konkursu plastycznego dla dzieci "Czego nauczył nas Dino?"
15- 16 - mecz piłki nożnej Stowarzyszenie Krokus vs. Eko -Szkoła Życia Wandzin - mecz sędziowany przez Stefana Majewskiego (trenera, wielokrotnego reprezentanta Polski)
17 - spotkanie autorskie z autorkami książki "Lawendowy pył" - Miejska Biblioteka Publiczna
16-19 - piknik rodzinny na stadionie OSIR
Dodatkowe atrakcje: zamki dmuchane, konkursy z nagrodami, występy taneczne, pokazy Straży Pożarnej i Policji, wspólne grillowanie, pokazy garncarstwa, przejażdżki kucykami.
19 - występ Piotra Nagiela z zespołem STO%

• sobota, 18 czerwca

10 -13 - kiermasz pt. "Człuchów - Lawendowe Miasto Północy" - Rynek
11 -12- happening ekologiczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 "Człuchów z ekologią za pan brat!"
12- 13 - sesja Rady Miejskiej poświęcona historii partnerstwa miast Człuchowa
14 -18 - zawody STRONG MEN - stadion OSiR
18 -18.30 - program Miejskiego Domu Kultury
18.30 -20.30 - występ Kasi Kowalskiej
20.30 - 22 - koncert eks Czerwone Gitary, 22 - 24 - disco
11- 15 - wystawy stałe i czasowa "Człuchów i powiat człuchowski na dawnej pocztówce 1897 -1945" w muzeum

• niedziela, 19 czerwca - 16- rajd pieszy szlakiem legend i człuchowskich podań - start przy fontannie na Rynku


Zapraszamy do przesyłania zdjęć z Dni Człuchowa na adres p.klos@prasa.gda.pl! Zamieścimy je w portalowej galerii:)

Więcej na temat

Komentarze (14)

avatar
avatar
zenon (gość)

wogole co to za koncert smieszne a w takiej rzeczenicy lepsze zespoly graja i jest lepsza zabawa niz u nas to samo w debrznie ! czluchow sie staacza a radni i inne burmistrze sie bawia ze smietanka europejska za nasza kase !

avatar
fuj (gość)

celwony plebs grasuje nad ranem po śmietnikach i ze śmietnikami na placu zgnilizny kapitalistycznej zwanej ..esco się integruje. tego ojcowie rewolucji nawet sobie nie wyśnili. czyż to nie piękny widok. tylko pańskich dziewek do zabawy brak.

avatar
ewa (gość)

rano w niedziele po godzinie 8:00 Patrol Policji dzielnie kontrolował spokojnie zaczynający się dzień, bo o interwencje to niema sensu prosić wg nich to nigdy nie jest wykroczenie

avatar
Mieszkaniec (gość)

Wspaniała Kasia Kowalska mimo aury próbowała rozbawić publiczność i dobrze jej to wychodziło.
Gorzej spisali się nasi super Funkcjonariusze bo nie pojawiali się nigdzie i rano można było zauważyć tego skutki. Zniszczone pojemniki na śmieci w okolicach Tesco i Komisariatu Policji,rozbite butelki po piwie na przejściu pod kormoranem. Za to można było zobaczyć dzisiaj przysypiającego z nudów Funkcjonariusza Policji na parkingu w wjezdzie do parku około godziny 11.00 przed południem.

avatar
Ala (gość)

Radni i paru wybrańców za nasze pieniądze balują z "rekordową liczbą gosci" a plebs........... .
Zdaje mi się, że nasi samorzadowcy stracili kontakt i resztki ......... .

avatar
człuchowianka (gość)

A od A od ponad 1 kadencji obecnego włodarza, tylko deszcz i wiatr. No, ale skoro społeczeństwo tak wybrało, niech teraz moknie i marznie!

avatar
:) (gość)

znajac zycie pogoda dzis nie dopisze , ludzi bedzie tyle co wczoraj czyli garstka i piwa nawet nie bedzie mozna wypic! miejmy nadzieje ze tak nie bedzie:)

avatar
dajspokoj (gość)

Ty chojniczanka! nie podoba się to do naszego miasta nie przyjeżdżaj! Nikt cię tu nie prosi, możesz zostać u siebie na wsi i słuchać jak.... piejo kury piejo! pozdro dla normalnych!

avatar
chojniczanka (gość)

Cz łuchów CZERWONY to musi być cos czerwonego jak sztandar komunistyczny, a nawiasowo nic ciekawego

Wybierz kategorię