Około 300 sztuk karpia i kilkaset linów wyciągnęli złodzieje ze stawu przy Przystani Wędkarskiej „U Bodzia”. Straty są ogromne, Bogdan Barton, właściciel stawu szacuje, że wyniosły przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. Co więcej, to już kolejna podobna kradzież. Poprzednia miała miejsce przed rokiem.

„Zwracam się z prośbą do znajomych z okolic Przechlewa, Człuchowa jeżeli natkniecie się na sprzedających po domach bez zezwoleń na sprzedaż ryb takich jak karpie, liny prosimy o kontakt z Chatą Wędkarza 506432844 – napisał na swoim profilu facebookowym pan Bogdan. - Staw na Przystani Wędkarskiej u Bodzia po spuszczeniu wody okazał się pusty. Około trzysta karpi handlowych i dużo linów po prostu wyparowały. Straty finansowe b. duże, lecz najbardziej boli wkład serca w dbaniu o ryby i ta radość jak rosły z dnia na dzień. ”
Bogdan Barton odkrył kradzież w ubiegłym roku. Zdecydował się na wypompowanie wody, gdyż nie udawało się nic odłowić.
- Karpie, jak co roku chciałem przeznaczyć na sprzedaż – mówi wędkarz z Przechlewa. - Spuściliśmy wodę, a tam pusto. Została tylko drobnica, która uciekła przez sieci. Trudno nawet powiedzieć kiedy to się mogło stać.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu "Dziennika Człuchowskiego".

Z regionu

Edytuj

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Wedkarz (gość)

Szybka reakcja w związku ze stwierdzeniem faktu kradzieży. Może po prostu właściciel zapomniał ile sztuk złowiono przez rok lub wkradła się wydra... trochę pochopnie te oskarżenia. ..