Kontrola PIP w Biedronkach. Długa lista uchybień Kontrola PIP w Biedronkach. Długa lista uchybień

Kontrola PIP w Biedronkach. Długa lista uchybień (© Polska Press Grupa)

Państwowa Inspekcja Pracy od lipca do października skontrolowała 17 wybranych placówek sieci Biedronka. Jak donosi serwis wiadomoscihandlowe.pl, w sklepach wykryto nieprawidłowości dotyczące praw pracownika oraz zasad bezpieczeństwa.

W trakcie kontroli inspektorzy oglądali stanowiska pracy i poszczególne pomieszczenia, a także przesłuchali ponad stu pracowników sieci. W dwóch sklepach dodatkowo zostały przeprowadzone ankiety, które miały za zadanie ustalenie, czy w placówkach miał miejsc mobbing pracowników.

Wśród listy najważniejszych uchybień znalazły się: zmiany grafików po przedstawieniu zwolnienia lekarskiego, planowanie dni wolnych w okresie trwania zwolnienia lekarskiego, zmiany grafików bez informowania o tym pracowników, narzucanie terminu wykorzystania dwóch dni zwolnienia z pracy z tytułu wychowywania przez pracowników dzieci, wykonywanie zaplanowanej pracy w porze nocnej przez pracowników, którzy wychowują małe dzieci, problemy związane z korzystaniem przez pracowników z 15-minutowej przerwy wliczanej do czasu pracy, a także ustalanie planu urlopów bez porozumienia z pracownikiem.

Nieprawidłowości wykryto też w kwestiach związanych z bezpieczeństwem pracy. Inspektorzy odkryli przypadki zastawiani wyjść ewakuacyjnych i dróg transportowych towarem, dopuszczania pracowników do obsługi wózków elektrycznych do przewożenia palet z towarem bez stosownego przeszkolenia czy niezabezpieczenia wózka elektrycznego przed możliwością uruchomienia przez osoby nieupoważnione.

Przedstawiciele sieci Jeronimo Martins Polska SA deklarują, że każda kontrola to okazja, by poprawić warunki pracy w sklepach marki.


Zobaczcie też: Premiera iPhone 7 w Arkadii. Kilkanaście godzin czekania, selfie ze sprzedawcami i szał zakupów


Praca

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zena (gość)

To pracodawca powinien zostac ukarany,a czasem jest tak,ze niewinny kierownik za to dostaje mandat.