Marzenie, by stworzyć tolkienowskie Shire, zrodziło się w głowie Pawła Sokola ponad 15 lat temu. Postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy i zrealizować ten cel.

Shire to kraina z Tolkienowskiego świata zamieszkała przez niziołków, którzy mieszkają w domach umieszczonych w pagórkach. Paweł Sokola od wielu lat układał w głowie plan by odtworzyć to miejsce w naszym świecie. Postanowił zrealizować te marzenia i zaczął działać.

- Rok temu za całe oszczędności rodzinne kupiłem dużą działkę na Kaszubach spełniającą wymogi jakie sobie założyłem. Pagórki, lasy, jeziora, zero sąsiadów za płotem. Rozpocząłem przygotowania pod budowę pierwszej norki Hobbita. Oczyściłem staw, zrobiłem wykop pod pierwszą chatkę, uzyskałem warunki zabudowy etc. Jednakże fundusze się skończyły i stanąłem chwilowo w miejscu. - pisze Paweł na stronie pomagam.pl .

Nie pozwolił jednak by to pokrzyżowało jego plany. Zorganizował zbiórkę pieniędzy i za cel objął 25 tys. zł. Do tej pory za pomocą strony www.pomagam.pl udało mu się zgromadzić już 7900zł (stan na 12 czerwca). Aby wesprzeć Pawła i dołożyć swoją cegiełkę do budowy bajkowego świata Hobbita, możecie wejść TUTAJ.

- Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo będę wdzięczny za pomoc w tym przedsięwzięciu. Moją wdzięczność pokażę wam na miejscu, jak przyjedziecie odetchnąć trochę w krainie mlekiem i miodem płynącej. Pomieszkacie chwilę w takiej chatce i pooddychacie tym niesamowitym klimatem jakie daje budownictwo naturalne. - obiecuje Paweł.

Początkowo ma powstać jedna norka. Docelowo ma być ich pięć. W dalszych planach są również cztery elfie domy na drzewach.

Zobacz dom hobbitów we Lwowie:


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nick (gość)

gratuluję pomysłu, przedsięwzięcie na miarę marzeń...
któregoś dnia przyjadę do tej krainy z nie naszego świata
pozdrawiam Pana Pawła i życzę szybkiej realizacji planów