Program MDM. W styczniu rusza ostatni nabór wniosków. Sprawdź, czy zdążysz! Program MDM. W styczniu rusza ostatni nabór wniosków. Sprawdź, czy zdążysz!

Program MDM. W styczniu rusza ostatni nabór wniosków. Sprawdź, czy zdążysz! (© Pixabay.com)

Przyjmowanie wniosków z puli przeznaczonej na przyszły rok w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych już po raz ostatni zostanie wznowione od 1 stycznia 2018 r. Program MDM ma na celu wsparcia młodych ludzi przy zakupie pierwszego mieszkania albo domu jednorodzinnego.

MDM. Jak złożyć wniosek?Ostatnia szansa na dopłatę pojawi się w styczniu 2018 r. kiedy udostępniona zostanie pula 381 mln zł. Po jej wykorzystaniu program MDM zostanie ostatecznie zakończony. Podobnie jak w styczniu tego roku, pieniądze zapewne znikną w niecały miesiąc. Dlatego jeśli komuś nie uda się uzyskać dopłaty w sierpniu, to powinien rozpocząć przygotowania już w listopadzie, a najpóźniej w grudniu br. W styczniu przyszłego roku może być już bowiem za późno.

Program Mieszkanie dla młodych". Kto może skorzystać z dofinansowania?


Z programu „Mieszkanie dla młodych” mogą skorzystać małżeństwa, pary niepozostające w związku małżeńskim, osoby samotnie wychowujące dziecko (dzieci) oraz single.
Wysokości dopłaty jest uzależniona od statusu rodzinnego:
* osoby i małżeństwa wychowujące przynajmniej troje dzieci mogą dostać 30 proc.,
* osoby i małżeństwa z dwójką dzieci otrzymają 20 proc.,
* osoby i małżeństwa wychowujących co najmniej jedno dziecko dostaną 15 proc.,
* single i osoby bezdzietne - dla nich twórcy programu przewidzieli 10 proc. dopłaty do wkładu własnego.

O wysokości dopłaty przyznanych środków decyduje również metraż nabywanej nieruchomości i to, w jakiej części Polski się ona znajduje. Tam, gdzie nieruchomości mieszkania są tanie, wysokość dopłat wsparcia finansowego jest będzie niższa, a w lokalizacjach, gdzie ceny są wysokie, możemy otrzymać więcej pieniędzy.

Przypominamy, że o finansowe wsparcie rządowe mogą wstępować udzielone jedynie osoby, które nie przekroczyły 35. roku życia (w przypadku małżeństw brany pod uwagę jest wiek młodszego małżonka). Przystępujący do programu MDM muszą posiadać zdolność kredytową.

„MDM” dla obcokrajowców


Z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” mogą skorzystać także obcokrajowcy, muszą mieć numer PESEL i zdolność kredytową. W ustawie nie ma zapisu na temat obywatelstwa osoby składającej wniosek. Mieszkanie musi znajdować się na terenie Polski. Warunki przyznawania kredytu są różne w zależności od wybranego banku.

Dom

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!