W telewizji TTV możemy oglądać nowy program pt. "Alfabet strachu", w którym prowadzący mierzy się z kontrowersyjnymi tematami. W najnowszym odcinku będziecie mogli zobaczyć m.in. jak podpisujemy właściwie wszystko, co się nam podsuwa, a także dowiemy się czym są stereotypy i na czym polega straszna "choroba piękności" - anoreksja.

W najbliższym odcinku „Alfabetu strachu” zostanie pokazana sytuacja, w której osoby zaproszone do udziału w kampanii podpisują umowę, na podstawie której przekazują dom, samochód, kody, piny, etc. i deklarują inne zobowiązania finansowe. A to przez nawyk nie czytania tego, co się podpisuje.

Prowadzący Rafał Jarząbek udowodni, że beztrosko podpisujemy właściwie wszystko, co się nam podsuwa. Czy jeden podpis pod dokumentem, którego się nie przeczyta może zrujnować życie i sprawić, że straci się cały dorobek? Mimo, że nakłania, sugeruje, czy wręcz mówi wprost co „delikwent” ryzykuje składając podpis, to żadna z 10 osób biorących udział w prowokacji nie przeczytała umowy. Pokazuje strach ludzi, którym przyjdzie się zmierzyć z konsekwencjami swojej niefrasobliwości.To mechanizm, nawyk wykorzystywany przez firmy oferujące chwilówki i temu podobne zobowiązania, prze które ludzie wpadają w spirale długów, tracą dobytek życia i lądują na bruku. Czy ta prowokacja sprawi, że będziemy czytać to , pod czym składamy własny podpis?

Premiera: niedziela 14 maja godz. 22:00 w TTV, Powtórki: poniedziałek - 21:15, czwartek - 23:00Oprócz "P jak podpis" w odcinku poruszone będą tematy: "S jak stereotyp" oraz "A jak anoreksja". Czy pogoń za wyimaginowanym ideałem piękna może doprowadzić do śmierci? Czy strach przed inwalidztwem może paradoksalnie uratować życie? Jak przerażająca jest choroba, która zabija dwadzieścia pięć procent swoich ofiar dowiecie się także w tym programie. Prowadzący zmierzy się też z tematem stereotypów, które kreowane są w mediach. Na ile są prawdą a na ile iluzją?

Opis programu:
Alfabet strachu to autorski program telewizji TTV, który nie boi się dotykać trudnych tematów i skrywanych emocji. Każdy odcinek to trzy różne ludzkie lęki, które zostaną pokazane w formie prowokacji, konfrontacji oraz rozmowy.

Zwiastun programu:

Seriale polskie

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!