Policjanci z Człuchowa komentują zmianę na stanowisku kierownika posterunku w Czarnem

Wiemy już jaki był powód zmiany na stanowisku kierownika posterunku policji w Czarnem. Otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania w tej sprawie. Odpowiedź została nadesłana przez Sławomira Gradka oficera prasowego człuchowskiej policji.

Wczoraj poinformowaliśmy o tym, że obowiązki kierownika posterunku policji w Czarnem od 1 stycznia powierzono st. sierż. Krzysztofowi Bulwanowi. Były szef Straży Gminnej w Człuchowie został mianowany na to stanowisko i zastąpił asp. sztab. Ireneusza Raplisa, który od wielu lat pełnił to stanowisko. Skąd ta zmiana?

„Dotychczasowy Kierownik Posterunku Policji w Czarnem kilka dni temu złożył raport, w którym ze względu na pogarszający się stan zdrowia poprosił o skierowanie na komisję lekarską – czytamy w piśmie nadesłanym z KPP Człuchów. - Obowiązkiem przełożonego jest spełnić prośbę funkcjonariusza i to komisja lekarska zadecyduje czy Ireneusz Raplis będzie mógł dalej pełnić służbę w Policji. Do tego czasu Kierownik Posterunku Policji w Czarnem będzie pozostawał w dyspozycji Komendanta Powiatowego Policji w Człuchowie."

Policjantów zapytaliśmy również o to, dlaczego na tak ważne stanowisko powołano policjanta z bardzo krótkim stażem:
„St.sierż. Krzysztof Bulwan pomimo niespełna 3-letniej służby w Policji, posiada znaczne doświadczenie w kierowaniu zasobami ludzkimi. Wykazuje bardzo wysoki poziom znajomości przepisów prawa, a także dobrze pojętej organizacji służby – czytamy w policyjnej informacji. - W tym krótkim czasie był uczestnikiem konkursu wiedzy prawniczej, w którym za zajęcie jednego z czołowych miejsc był nagrodzony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. Przez najbliższe pół roku Krzysztof Bulwan będzie pełnił obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Czarnem. Po tym okresie jego praca zostanie poddana analizie, która zadecyduje o tym, czy zostanie zatwierdzony na tym stanowisku.”

Pytaliśmy również o ewentualne plany przekształcenia posterunku policji w Czarnem w komisariat.
„Aby Posterunek Policji w Czarnem mógł być przekształcony w komisariat, musiałby spełniać wymogi należne takiej jednostce Policji – napisali policjanci odpowiadając na nasze pytanie. - Rozmowy na temat stworzenia tego typu jednostki Policji w Czarnem trwają od kilku lat. Na dzień dzisiejszy, jak i w najbliższej przyszłości, brak jest możliwości spełnienia obowiązujących wymogów, dlatego też Posterunek Policji w Czarnem pozostanie w niezmienionej formie.

Piotr Furtak

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.01.2019, 11:29

Jak zwykle wygrały układy i znajomości... bo w jego geniusz jakoś nie mogę uwierzyć. Pozostałym fuszom ambicje przeradzają się w frustracje. Wszystko gnije...

07.01.2019, 10:28

Nie ma o kim pisać. Żadna sensacja z jego przyjazdem.

07.01.2019, 10:27

A kto to jest Prezydent ?Bez Kaczyńskiego nie ma głosu ani wladzy ! Nie ma o kim pisać, Żadna sensacja z jego przyjazdem do Człuchowa.

06.01.2019, 11:47

Panie Piotrze. Czy Niemcy zakazali panu pisać o przyjeździe Prezydenta do Człuchowa?

06.01.2019, 00:53

Może wreszcie wywęszy tych co wydrukowali i rozpowszechniali paszkwilanckie ulotki na temat podziemia niepodległościowego?

05.01.2019, 20:50

Dobrze ze na psią grypę A nie na PISiora.

05.01.2019, 17:54

Jeśli okaże się, że będzie u nas bezpieczniej i spokojniej, to ja jestem za. Mam dosyć tej patologii na ulicach i zachlanych meneli za każdym rogiem, czy darcia mord po zmroku i wędrujących nocą po ulicach i szukających zaczepki grupek agresywnych młodzików. Cieszę się, że ktoś zdecydował się podjąć wyzwanie zrobienia porządku w naszej dziurze. Może reputacja Czarnego w końcu się poprawi. Troli nie pozdrawiam, a resztę serdecznie.

05.01.2019, 10:08

kolejny plecak i karierowicz zeby nie bylo policjanta z wiekszym stazem wstyd panie komendancie a pozniej sie dziwicie ze panuje psia grypa

05.01.2019, 08:59

Aleksander Mrówczyński - PiS Chojnice
a że chłop ma ambicje a wy chorujecie na psią grypę to macie pecha :)

04.01.2019, 23:32

Albo p.Bulwan jest czyimś plecakiem

04.01.2019, 16:20

I

04.01.2019, 15:24

Kierownik był nieudolny i biedaczek się rozchorowal.ha ha ha

04.01.2019, 15:01

W tak dużym mieście nie ma.policji w godzinach popołudniowych i trzeba czekać na patrol z Człuchowa.moze w końcu ktoś coś z tym zrobi.

04.01.2019, 14:57

W końcu policjanci z posterunku zobaczą jak wygląda praca.skonczą się znajomości z kierownictwem. Może na ulicach naszego miasta zobaczymy jakiegoś policjanta i służby po godzinach 15.30.

04.01.2019, 14:53

Super zmiany są potrzebne...A zwłaszcza na posterunku w Czarnem.

04.01.2019, 13:36

Kilo wazeiny kilo tawotu prosty palec i wychodzi kierownik komendy

04.01.2019, 11:29

Nowy kierownik juz z pewnością ,,szczytuje,,.

04.01.2019, 10:12

Dajcie chłopu spokój, wykaże się, po miesiącu przestępczość w Czarnem spodanie o połowę. Przełożeni będą wykazywać, że była to słuszna decyzja. Policjanici z posterunku po roku przeniosą się do Szczecinka

04.01.2019, 09:03

Prima Aprilis w styczniu?...... to jest chyba jakies nieporozumienie! Do konkretow.... widzialem jak facet szalal swoja terenowka po ulicach miasta i nie tylko, omijajac przepisy itd... a teraz zostal kierownikiem komisariatu Policji?Gdzie tu jest sens...?

04.01.2019, 08:33

To jest nieporozumienie. Będą tego oplakane skutki.

04.01.2019, 06:52

Troszkę będzie krzyku, nieprzychylnych komentarzy, a ten człowieczek ścierpi wszystko.To taki charakter. Ludzii, przepraszam teraz podwładnych policjantów poustawia i pokaże im gdzie jch miejsce. Będzie dobrze widzianym przez kierownictwo służbowe jako właściwy czlowiek na właściwym miejscu , a ludzie po czasie zapomną i tak zostanie. No najwyżej jak podwladni z Czarnego będą mieli jaja to gościa usadzą. Mobbing, czy coś w tym rodzaju. To nie Straż Gminna.

04.01.2019, 01:48

Ja wszystko rozumiem ma chłop swoje lata i może już się nie nadaje do zdobywania wiedzy w patrolu czy jako dzielnicowy ale kierownik?? W służbie przygotowawczej?? Jest że 100 policjantów w KPP i jednego nie znaleźli. Bulwar lekiem na całe zło.... A tak serio mieszkańcy Czarnego przypomnieć sobie przepisy parkowania. Kadra PP Czarne teraz zobaczynie jak się dowodzi po wojskowemu!!

04.01.2019, 01:14

To jest dopiero ścieżka kariery heheh u nas w Łodzi bez znajomosci kariery i awansu nie zobaczysz hm strasznie wybitny ten policjant poprostu prymus

04.01.2019, 00:31

Zawsze kierowali Policją ludzie o brązowych językach gdyż takimi politycznie lepiej się steruje. JAK BY BYŁO BY POLICJĄ KIEROWALU FACHOWCY A NIE "KARIEROWICZE Z NADANIA"? PEWNIE SKOŃCZYŁY BY SIĘ "MOŻLIWOŚCI" DLA UKŁADÓW BIZNESOWO POLITYCZNYM A W WIĘZIENIACH NIE BYŁOBY MIEJSCA

04.01.2019, 00:14

Byłem z tym elementem na kursie podstawowym. Chłop był gnojony przez cały kurs za swoje cwaniactwo i te '' umiejetnosci''. Na technikach ledwo przewrót potrafił zrobić. Tragedia. Kolejny łeb przy korycie.