Przechlewo. Ostatnia sesja i pożegnanie wójta

Po raz ostatni w mijającej kadencji spotkali się radni gminy Przechlewo. Nie była to uroczysta, pożegnalna sesja, lecz robocze obrady podczas których przegłosowano między innymi stawki podatku na rok 2018. Na koniec były oczywiście podziękowania, kwiaty i pożegnanie z Andrzejem Żmudą-Trzebiatowskim, który za kilka dni formalnie przestanie być wójtem.

Zgodnie z zapowiedzią podczas sesji Grażyna Śledzińska, radna powiatowa sprostowała swoje słowa z debaty przed drugą turą. Pani Grażyna zadając pytanie Andrzejowi Żmudzie-Trzebiatowskiemu twierdziła, że przetarg na remont drogi na osiedlu Północ był skierowany jedynie do firm, które zatrudniają minimum 30 proc. osób niepełnosprawnych. Ta informacja była nieprawdziwa i wójt w trybie wyborczym skierował sprawę do sądu. Ostatecznie jednak doszło do ugody, w wyniku której podczas dzisiejszej sesji Grażyna Śledzińska miała wygłosić sprostowanie swoich słów. Zrobiła to jednak w dość niekonwencjonalny sposób. Na początku swojego wystąpienia przeczytała bowiem oświadczenie z którego wynikało, że wójt już podczas debaty powinien sprostować jej słowa. Pojawiła się nawet sugestia, że być może nie zrobił tego, aby mieć pretekst do złożenia pozwu.

Gdy przyszło do odczytania samego sprostowania okazało się, że... pani Grażyna nie zabrała go ze sobą. Na szczęście z opresji wybawił ją wójt, który miał treść uzgodnionych w sądzie słów ze sobą.
Podczas sesji pięcioro uczniów szkoły w Przechlewie otrzymało jednorazowe stypendia (po 500 zł) za osiągnięcia. Jedna z dziewcząt otrzymała je za wyniki w nauce, pozostali stypendyści za wyniki sportowe.
Z ważniejszych spraw z piątkowej sesji trzeba wymienić decyzję radnych o trzyprocentowym wzroście podatku od nieruchomości w przyszłym roku oraz o podwyżce ekwiwalentów, które strażacy-ochotnicy będą otrzymywali za udział w akcjach oraz w ćwiczeniach. Do tej pory wynosił on 16 zł za godzinę, po zmianach będzie to 20 zł.

Pierwsza sesja nowej kadencji odbędzie się 20 listopada o godz. 13

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.