Zdarza się, że ściana nośna potrafi skomplikować a wręcz uniemożliwić ułożony przez nas plan remontu mieszkania lub domu, często przeszkodą jest otwór w ścianie nośnej.

Warto mieć to na uwadze jeszcze przed rozpoczęciem remontu, dlatego w trakcie planowania należy sprawdzić to które z ścian w naszym mieszkaniu, domu są nośne.

Takich ścian nie zaleca się przestawiać ale za to jeżeli nie potrzebujemy większych zmian w aranżacji a jednak zależy nam na wykonaniu otworu na dodatkowe okno czy drzwi, to również ma zasadnicze znaczenie.

Należy wtedy pamiętać o odpowiedniej technice zgodnej z wiedzą i normami budowlanymi.
Ale nie każdy z nas ma tą specjalistyczną wiedzę, w tak istotnych sprawach zaleca się skorzystanie z usług fachowców np. Betonek24 którzy gwarantują poprawnie wykonaną usługę.

Przykład, „chciałbym wyciąć otwór w moim mieszkaniu w ścianie nośnej / zewnętrznej na dodatkowe okno, dodam, że mieszkam w kamienicy, mam już niezbędne pozwolenia, problem w tylko w tym, że ściana ma elewację z cegły oraz grubość 95cm..”

To jedno z typowych zleceń z którym mamy do czynienia, musimy uważać na kilka rzeczy które mogą mieć niepożądane skutki:

  - nie uszkodzić niejednokrotnie zabytkowej elewacji
  - nie zakurzyć całego mieszkania
  - nie zalać mieszkania wodą
  - cięcie ściany wykonać z możliwie jak najmniejszą siłą, chodzi o drgania, wstrząsy które mogą spowodować liczne pęknięcia


Technika którą stosujemy jest zaczerpnięta prosto od naszych zachodnich sąsiadów – Niemiec, u których szkoliliśmy się kilka ostatnich lat, wykonując nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Sama technika to jednak często za mało, dla uzupełnienia sprzęt którym operujemy jest z najwyższej półki, prosto od renomowanych producentów.Łączymy zatem technikę z praktyką na najwyższym poziomie, która pozwala nam na wykonaniu cięcia lub wiercenia bez wszystkich powyższych skutków, to nasz priorytet, wykonujemy:

  - wiercenie wiertnicami w betonie i innych materiałach budowlanych
  - cięcie piłą ścienną ścian betonowych i innych elementów
  - cięcie piłą jezdną posadzek, podjazdów i innych elementów poziomych


Sprawdź ofertę na: http://betonek24.pl/Dom