Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęła się rekrutacja na Uniwersytet Gdański. Jakie nowe kierunki?

(KGK)
W ubiegłym roku na UG najwięcej chętnych zgłosiło się na skandynawistykę (11,3). Popularnością cieszyły się również kryminologia, psychologia czy filologia angielska. Jak będzie w tym roku?
W ubiegłym roku na UG najwięcej chętnych zgłosiło się na skandynawistykę (11,3). Popularnością cieszyły się również kryminologia, psychologia czy filologia angielska. Jak będzie w tym roku? archiwum PP
14 tys. miejsc, 78 kierunków studiów i 223 specjalności na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich plus nowości - to czeka maturzystów, który zdecydują się zdawać na Uniwersytet Gdański.

Rekrutacja właśnie się rozpoczęła. Na rok akademicki 2018/2019 Uniwersytet Gdański zaplanował przyjęcie 13677 osób. 9274 miejsc przygotowano na studiach stacjonarnych I stopnia i II stopnia oraz jednolitych magisterskich.

Na studiach niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich będzie mogło się uczyć 4 403 osób.

W ofercie edukacyjnej UG pojawiły się cztery nowe kierunki – dwa w języku polskim i dwa w języku angielskim: Ochrona zasobów przyrodniczych oraz Genetyka i biologia eksperymentalna, Intercultural and Business Relations in Europe oraz Cultural Communication. Są to studia stacjonarne I stopnia.

- Wszystkie nowe kierunki łączy interdyscyplinarność. Zdobywanie wiedzy i kształcenie umiejętności w różnych dziedzinach podnosi szanse absolwentów na rynku pracy. Nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami, a studenci będą odbywać praktyki w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach – zapewniają przedstawiciele uczelni.

Jakich wyborów dokonują uczniowie szkół średnich z Trójmiasta? W ubiegłym roku na UG najwięcej chętnych zgłosiło się na skandynawistykę (11,3). Popularnością cieszyły się również kryminologia, psychologia czy filologia angielska.

- Obecnie pracodawcy poszukują pracowników, którzy posiadają tzw. kompetencje miękkie. Potrafią pracować w grupie, mają umiejętności w zakresie PR i znają języki obce - mówiła w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” dr Ewelina Gutowska-Kozielska, prodziekan ds. studenckich Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Gdańskim.

- Współczynnik osób, które ukończyły Wydział Filologiczny i znajdują pracę, jest bardzo wysoki. Niespełna jeden procent ma problemy ze znalezieniem zatrudnienia - dodaje.

Rekrutacja odbywa się przez Internet w wygodnym dla kandydatów systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów).
Kandydaci muszą w pierwszej kolejności uzupełnić dane w IRK, zapisać się na wybrany kierunek i dokonać opłaty rekrutacyjnej. Dokumenty składa się dopiero po ogłoszeniu listy kandydatów.

Czas na założenie konta w IRK i wybranie kierunku kończy się od 9 lipca do 18 września (w zależności od kierunku). Najdłużej rekrutacja potrwa na kierunkach niestacjonarnych.

8 akademików UG

Dla kandydatów spoza regionu ważna jest baza noclegowa uczelni.
UG dysponuje 9 domami studenckimi, w których jest 1645 miejsc. W roku akademickim 2018/2019 remontowany będzie DS. nr 9. Na okres remontu i rozbudowy zostanie wyłączony z eksploatacji. Do dyspozycji studentów będzie zatem 8 akademików – w sumie 1466 miejsc.

ZOBACZ TAKŻE: Nauczyciele z ZNP przygotowali świadectwo szkolne dla minister edukacji Anny Zalewskiej. Brak promocji do następnej klasy?

ZOBACZ TAKŻE: 60 sekund biznesu: Szukasz pracownika? Zamknij go w escape roomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto