(© Piotr Krzyżanowski )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pogoda we wrześniu na Pomorzu zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Noce są coraz chłodniejsze. W wielu miejscach w województwie już rozpoczął się sezon grzewczy. Sprawdźcie, gdzie w woj. pomorskim już grzeją kaloryfery.

Sezon grzewczy 2017 na Pomorzu. Gdzie już grzeją?Od kiedy obowiązuje sezon grzewczy? Temperatura na Pomorzu z każdym dniem jest coraz niższa, kaloryfery w wielu miejscach są zimne. Ze względu na sezonowe wahania temperatur nie ma ściśle wytyczonego okresu sezonu grzewczego.

Jak informuje GPEC, o włączeniu ogrzewania decydują administratorzy na wniosek mieszkańców. Po takiej informacji GPEC w ciągu 24 godzin uruchamia wybrany węzeł cieplny na terenie danej wspólnoty czy spółdzielni.


Tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego mieszkańcy proszeni są o otwarcie swoich kaloryferów na maksymalną przepustowość. Pomoże to w odpowietrzeniu całej instalacji grzewczej i poprawieniu jej działania.


Sezon grzewczy 2017 w Trójmieście


Spółdzielnie mieszkaniowe w Trójmieście zaczynają sezon grzewczy.

Ciepłe grzejniki mają już mieszkańcy SM Wrzeszcz, która rozpoczęła sezon grzewczy w poniedziałek (18.09.), SM Żabianka grzeje od wtorku (19.09.), natomiast mieszkańcy SM Suchanino do dziś mają zakończyć pracę remontowe dotyczące instalacji grzewczych. Rozpoczęcie sezonu w SM Suchanino przewidziane jest na kolejny tydzień.

Sopocka SM włączyła ogrzewanie w części osiedla poprzedniego dnia (19.09), a w czwartek 21 września dołączone zostały pozostałe bloki.

W Gdyni grzeje już Gdyńska SM, SM Karwiny przewiduje, że do końca tego tygodnia mieszkańcy ich osiedla również będą mieli ciepłe grzejniki. SM Bałtyk rozpocznie sezon grzewczy w najbliższy poniedziałek (25 września).

Sezon grzewczy 2017 na Pomorzu- kiedy włączą ogrzewanie
Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa włączyła ogrzewanie 20 września.

W Rumi Spółdzielnia Mieszkaniowa "Janowo" sezon grzewczy rozpoczęła również 20 września.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sztumie oś. Nad Jeziorem - sezon grzewczy rozpoczął się 14 września.

Największa Spółdzielnia Mieszkaniowa Kaszuby, która ma swoje osiedla w Kartuzach (os. Wybickiego, os. Derdowskiego, os. Sikorskiego, jeden blok na os. XX-lecia oraz budynki na ul. Prokowskiej) , Żukowie (Osiedle Norbertanek) oraz w Sierakowicach, od piątku,15 września rozpoczęła sezon grzewczy.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Kartuzach, który sprawuje zarząd nad budynkami os. XX-lecia w Kartuzach uruchomił ogrzewanie już 14 września, natomiast dla pozostałych budynków - bloków w Dzierżążnie oraz na ul. Parkowej w Kartuzach - z początkiem tego tygodnia.

W powiecie puckim równo zaczęli grzać! Zarząd puckiej spółdzielni mieszkaniowej włączyli kaloryfery w poniedziałek 18 września. W Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej we Władysławowie sezon grzewczy także rozpoczęto w ostatni poniedziałek tego lata.

W największej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie (mieszkania także w Pelplinie i Gniewie) w sumie nie funkcjonuje pojęcie sezonu grzewczego. To centralne ogrzewanie, więc standardowo kaloryfery działają, gdy temperatura spada poniżej 16 stopni.

Info z Polski

Dom

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

NNN (gość)

Zamienic piec gazowy na sopockie ogrzewanie miejskie, czy nie ? Mam dylemat i nie wiem, czy sie to oplaca ?....

gość (gość)

Na kiego wała, na portalu dotyczącym Starogardu, piszecie o sezonie grzewczym wszędzie dookoła, tylko nie w Starogardzie. No paranoja jakaś. Dlaczego nie ma info, kiedy spółdzielnia Kociewie zacznie grzać? Debile jacyś to piszą, czy co?

lokator (gość)

A u nas sezon grzewczy zaczął się 15 września i bardzo dobrze a nie jakieś odgórne terminy. To my lokatorzy pokrywamy koszty c.o. i dlaczego mamy niby marznąć?. Kto lubi siedzieć w zimnym bo liczy na zwrot za c.o. jego sprawa i siedzi przy zakręconych grzejnikach. Ja lubię ciepło i z przyjemnością spędzam wieczór przy telewizorku w ciepełku.

Gość (gość)

W Tuchomiu woj pomorskie gmina zaczyna właśnie od 15 października i pali do kwietnia a z ludźmi niech się dzieję co chcę