Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sopot. Rusza Kino na Molo. Jakie filmy zobaczymy pod chmurką?

Henryk Tronowicz
Letnie projekcje co roku przyciągają w Sopocie setki fanów kina. Czy tegoroczny repertuar też zyska akceptację widowni?
Letnie projekcje co roku przyciągają w Sopocie setki fanów kina. Czy tegoroczny repertuar też zyska akceptację widowni? archiwum PP
Zakochane piątki, Azjatyckie podróże, Muzyczne poniedziałki... W Sopocie rozpoczynają się dzisiaj projekcje w cyklu Kino na Molo. Co zobaczymy?

Repertuar podzielono - wedle dni tygodnia - na siedem następujących grup tematycznych: "Muzyczne poniedziałki"; program wtorkowy dobrano pod kątem "Azjatyckich podróży"; filmom środowym patronuje hasło: "Z Orange i Mega Hitem"; seanse czwartkowe wypełnią filmy pod znakiem "Made in Poland"; następnie będą "Zakochane piątki"; soboty "Po francusku"; i wreszcie niedziele będą poświęcone "Klasyce polskiego kina".

Kino na molo wrosło już w kalendarz wakacyjnych imprez.

Dzisiaj pokazany zostanie francuski zapierający dech w piersiach dramat "Lucy", _z udziałem Scarlett Johansson i Morgana Freemana, w reżyserii Luca Bessona. Lucy, mieszkająca na Tajwanie studentka, zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim dziewczyna zorientuje się w co dała się wplątać, stanie się zakładniczką bezwzględnego machera, na którego polecenie do jej organizmu zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Co dzieje się dalej, aż strach zapowiadać!
_Początek projekcji o godz. 22.00.

W niedzielę 5.07 (godz. 22) w ramach przeglądu polskiej klasyki filmowej na molu można będzie obejrzeć kultowy dramat psychologiczno-obyczajowy Janusza Morgensterna "Do widzenia do jutra" (1960), z Teresą Tuszyńską i Zbigniewem Cybulskim, który - wraz z Bogumiłem Kobielą - był współtwórcą scenariusza. Na ekranie defilowała plejada gdańskich artystów: Tadeusz Chyła, Jacek Fedorowicz, Włodzimierz Bielicki, Romuald Freyer, Tadeusz Wojtych. W paru epizodach pojawił się gościnnie Roman Polański.
Tło wydarzeń w filmie, którego akcja dzieje się w Gdańsku, przypomnijmy, stanowią autentyczne wątki z życiorysu Zbyszka Cybulskiego, współzałożyciela, reżysera i aktora gdańskiego kabaretu studenckiego Bim-Bom. Autentyczna jest także postać Marguerite, 16-letniej Francoise Bourbon, córki francuskiego konsula, który przebywał w Polsce w latach 1956-60.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto