Tenis ziemny. XX Mistrzostwa Polski Służby Więziennej wygrała ekipa ZK Czarne

Beata Gliwka
Na zdjęciu zwycięska drużyna ZK Czarne. Od lewej: Marek Chmielewski, Konrad Kopczak, Marcin Rusinek, Sławomir Gaca. Fot. Włodzimierz Zaustowicz
Tenisiści z ZK Czarne zdobyli Mistrzostwo Polski Służb Więziennych. Do naszych zawodników należą też tytuły w kategorii indywidualnej i w deblu!

XX Mistrzostwa Polski Służby Więziennej w Tenisie Ziemnym rozegrano w ostatni weekend 7-10.06.2018 r. na kortach MOSIR w Sieradzu. Organizatorem zawodów był Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Łodzi oraz Zakład Karny w Sieradzu.
Bardzo dobrze zaprezentowali się funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czarnem reprezentujący Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Koszalinie. Zespół w składzie: Marek Chmielewski, Marcin Rusinek, Sławomir Gaca Konrad Kopczak okazał się bezkonkurencyjny w klasyfikacji drużynowej i pewnie zdobyli Mistrzostwo Polski Służb Więziennych. Na drugim miejscu uplasował się OISW Wrocław, a na trzeciej pozycji - OISW Opole.

W klasyfikacji indywidualnej do lat 45 Mistrzem Polski został reprezentant ZK Czarne Sławomir Gaca. Konrad Kopczak wywalczył czwarte miejsce, a na miejscu piątym uplasował się Marcin Rusinek. W klasyfikacji indywidualnej powyżej 45 lat trzecie miejsce zajął kapitan drużyny Marek Chmielewski. W grze deblowej zawodnicy ZK Czarne również nie zawiedli. Mistrzostwo Polski zdobyła para Marcin Rusinek - Sławomir Gaca, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się para Marek Chmielewski-Konrad Kopczak.