(© zdjęcie ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzień Niepodległości 2017 przypada w sobotę. A to oznacza, że osobom zatrudnionym na umowę o pracę przysługuje dodatkowy dzień wolny. Jednak są od tej reguły wyjątki.

Od 2012 roku pracodawca znów musi udzielić pracownikowi wolnego za święto przypadające w sobotę, oczywiście jeśli ten dzień nie jest dla pracownika dniem pracy. W tym roku Święto Niepodległości (11 listopada) wypada w sobotę. Pracodawcy zobowiązani więc są oddać pracownikom dzień wolny.

Większość firm zarządza piątek (10 listopada) dniem wolnym od pracy. Bywają też takie korporacje, które 13 listopada nakazują pracownikom odbiór dnia wolnego albo pozwalają odbierać ten dzień na własną rękę.

Prawo do dodatkowego dnia wolnego nie przysługuje, gdy święto wypada w niedzielę, która jest dla pracownika zarówno dniem wolnym od pracy, jak i pracującym. O dzień wolny nie mogą również upominać się pracownicy przebywający w tym czasie na zwolnieniu lekarskim lub urlopie macierzyńskim.

W 2017 roku tylko Dzień Niepodległości w kalendarzu dni świątecznych przypadał w sobotę. W ubiegłym roku żadne święto nie wypadało w sobotę.


Praca

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!