Zapasy. Brązowy medal mistrzostw Polski Kacpra Kopczaka

Piotr Furtak
Zapasy. Brązowy medal mistrzostw Polski Kacpra Kopczaka. Kacper Kopczak jest kolejnym pochodzącym z Łękini medalistą Mistrzostw Polski w zapasach. Na trwających w Raciborzu zawodach podczas których rywalizują młodzicy wywalczył brązowy medal. W walce o podium Kacper pokonał Kewina Metela, zawodnika UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą 7:4.

W ocenie trenera – Daniela Połowyszczaka Kacper mógłby nawet walczyć o złoto, gdyby nie sędzia (jedyną walkę podczas zawodów w Raciborzu Kopczak przegrał z Marcinem Orlińskim z Wałbrzycha, a pojedynek sędziował sędzia pochodzący z Wałbrzycha).
Na zawody do Raciborza pojechało jeszcze dwóch zawodników – Bartek Ciesielski wygrał 3 walki i doznał dwóch porażek i zajął ostatecznie miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki. Niestety nie powiodło się Kamilowi Kuśnierczykowi, który wygrał dwie, a później przegrał dwie walki i został sklasyfikowany w drugiej dziesiątce. To Kamil był faworytem i na jego medal najbardziej liczył trener Połowyszczak.
- Kamil był najstarszy wśród zawodników startujących w swojej kategorii – mówi Daniel Połowyszczak. - Niestety nie wytrzymał zawodów psychicznie.
Przypomnijmy, że przed tygodniem na zawodach w Olsztynie brązowy medal mistrzostw Polski młodziczek wywalczyła Patrycja Strzelczyk.