Człuchów. Amatorska siatkówka

deef
Politologii/Szczepan udało się skutecznie zablokować ataki mistrza ligi z ubiegłego sezonu - zespołu Poldanor Koczała.
Politologia/Szczepan i Opel/Telmax z kompletem punktów prowadzą po dwóch rundach Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Nie udały się premierowe mecze tej edycji mistrzowi z ubiegłego sezonu - ...

Politologia/Szczepan i Opel/Telmax z kompletem punktów prowadzą po dwóch rundach Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Nie udały się premierowe mecze tej edycji mistrzowi z ubiegłego sezonu - Poldanorowi Koczała i zespołowi Prime Food Brda Przechlewo. Obie drużyny musiały uznać wyższość człuchowian. Punkty za wygraną w pięciosetowym pojedynku ze Sławęcinem zgarnęli chojniczanie, ale mecz nie był porywającym widowiskiem. Dużo lepsze było drugie spotkanie, w którym Opel/Telmax pokonał Prime Food Brdę Przechlewo 3:1. Dwa pierwsze sety Opel wygrał do 17 i 19 punktów, w trzecim uległ 22:25, ale już w kolejnym nie oddał inicjatywy rywalom.
- Jestem bardzo zadowolony, że urwaliśmy seta wicemistrzowi z ubiegłego roku - mówi Piotr Muchowski, trener przechlewian. - W meczu z Oplem zabrakło nam dwóch najlepszych zawodników, mogli się więc sprawdzić rezerwowi. Gramy w takim składzie jak rok temu, ale młodsi zawodnicy są bardziej ograni w porównaniu do poprzedniego sezonu.
W ostatnim sobotnim meczu weterani z Politologii/Szczepan wygrali z Poldanorem Koczała 3:2. Obie drużyny nie ustrzegły się jednak prostych błędów, sporo ataków i zagrywek trafiało w siatkę. Pierwszy set bez problemu wygrała Politologia, w drugim koczalanie nie potrafili utrzymać kilkupunktowej przewagi wypracowanej na początku i od remisu 10:10 toczyła się zacięta walka o każdą piłkę, zakończona szczęśliwie dla koczalan. W trzecim secie znów górą była Politologia, wygrała 28:26. W czwartym Poldanor doprowadził do remisu i o zwycięstwie zadecydował tie-break. Jutro o godz. 13.30 rozpocznie się zaległy mecz Poldanoru z Prime Foodem, o godz. 15 zagra Sławęcin z Poldanorem, o 16.30 - SdN z Prime Foodem, a na 18 zaplanowano pojedynek drużyn z Człuchowa.