Człuchów. Rozgrywki pomorskiej III ligi

GRZEGORZ JANOWCZYK
Ani zawodnicy PTPS, ani trener Strojk nie mieli powodów do zadowolenia. FOT. GRZEGORZ JANOWCZYK

Ruszyła runda rewanżowa pomorskiej trzeciej ligi siatkówki. Człuchowskie Powiatowe Towarzystwo Piłki Siatkowej wygrało w Kołczygłowach i poległo we własnej hali ze Starogardzkim Klubem Sportowym. To był najgorszy mecz w wykonaniu podopiecznych Władysława Strojka przed swoją publicznością.

W Kołczygłowach nie było łatwo. Gospodarze tanio skóry nie sprzedali. Pierwszego seta PTPS wygrało 26:24. W drugim musiało uznać wyższość rywali. Trzeci set znów należał do człuchowian, a czwarty do ich przeciwników. W poprzedniej rundzie rozgrywek taki sam wynik padł w hali Powiatowej Bursy Szkolnej w Człuchowie.

- W decydującym o losach spotkania secie byliśmy wyraźnie lepsi - komentuje trener Strojk. - Nie powiem, że wygraliśmy gładko, ale pozwoliliśmy ugrać przeciwnikom tylko dziewięć punktów.

Z apetytami na sukces człuchowianie czekali na mecz z SKS Starogard Gdański.

- To rywal reprezentujący podobny poziom gry do nas. Jest w naszym zasięgu - uważał przed meczem Władysław Strojk.

Starogardzianie faktycznie nie pokazali porywającej siatkówki. Jednak to, co potrafią wystarczyło na zdecydowane zwycięstwo w Człuchowie 3:0.

Początek pierwszego seta nie był zły w wykonaniu miejscowych. Nie pozwalali oni uciec rywalom na więcej, niż trzy-cztery punkty. Potem było już zdecydowanie gorzej. Dopiero przy stanie 12:18 PTPS zaczął odrabiać straty. Skończyło się jednak porażką 21:25. W tej partii meczu i kolejnych setach z dobrej strony pokazali się nasi Krystian Pypka i Arkadiusz Dzięgielewski. Szwankowała asekuracja środka pola, bloków i ataków. Mnożyły się błędy "odbioru" i złe "wystawy". Nie lepiej było w drugim secie. Rywale pozwolili PTPS ugrać 18 punktów. W ostatniej partii miejscowi dotrzymywali kroku starogardzianom do wyniku 11:14. Potem miejscowi dorzucili do swojego rezultatu już tylko cztery punkty. W ubiegłym roku na parkiecie w Starogardzie nasi przegrali 1:3.

W sobotę PTPS jedzie do Sopotu zmierzyć swoje siły z tamtejszym Towarzystwem Sportowym Sopocki Potok Kamionka. Przed człuchowską publicznością zagra za tydzień- z liderem rozgrywek Czarnymi Pruszcz Gdański. Z obiema drużynami człuchowianie przegrali w poprzedniej rundzie 0:3.

Drużyny

PTPS Człuchów: Adam Lissewski, Arkadiusz Dzięgielewski, Paweł Gawlik, Robert Dębski, Jakub Litkowski, Bartosz Makos, Krystian Pypka, Krystian Markowski, Andrzej Zając.
SKS Starogard Gdański: Krzysztof Huciński, Piotr Sobolewski, Karol Engler, Piotr Pepliński, Paweł Sawicki, Rafał Roik, Mateusz Cysarczyk