III liga. Sukces człuchowian w ligowych ostatkach - PTPS Człuchów - Alpat Gdynia 3:2

GRZEGORZ JANOWCZYK
Siatkarze PTPS witają oklaskami zawodników Alpatu Gdynia. FOT. GRZEGORZ JANOWCZYK
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. To był mecz walki, a nasi zawodnicy udowodnili, że stać ich na zwycięstwa - komentuje Władysław Strojk, trener siatkarzy człuchowskiego Powiatowego Towarzystwa Piłki Siatkowej.

W minioną sobotę człuchowianie rozegrali w hali Powiatowej Bursy Szkolnej ostatnie ligowe spotkanie sezonu 2007/2008. Podejmowali Alpat Gdynię, z którym w poprzedniej rundzie przegrali na wyjeździe 1:3. Tym razem to PTPS był lepszy, wygrywając 3:2.

Mecz, przy wypełnionych prawie do ostatniego miejsca trybunach, nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Przegrali seta do 18. Z dobrej strony pokazali się w nim Krystian Pypka, Jacek Weltrowski i Paweł Gawlik. Nasi nie załamali rąk. Przeciwnie - przegrana uskrzydliła podopiecznych Władysława Strojka. W drugim secie PTPS prowadziło od pierwszej prawie do ostatniej piłki. Końcówka tej partii spotkania była dramatyczna, bo rywale zdołali wyrównać. Na szczęście przy stanie 24:24 Pypka popisał się ósmym w tym secie precyzyjnym atakiem. A skończył go Krystian Markowski.

Dwukrotnie, dobrze, z krótkiej piłki uderzał Bartosz Makos, a Paweł Gawlik zaliczył cztery skuteczne ataki. Do tego Markowski zafundował w tym secie przeciwnikom asa serwisowego. Trzeciego seta człuchowianie oddali rywalom bez walki. Przegrali po serii prostych błędów do 16. Potem było jeż tylko lepiej. Czwartego seta po emocjonującej grze PTPS wygrało do 22, a w decydującym o losach meczu nie dał najmniejszych szans rywalom, pokonując ich do 8. Kibice pożegnali swoich siatkarzy gromkimi oklaskami. Liga wróci na parkiet hali przy Koszalińskiej dopiero jesienią.

Na 15 marca (sobota) zaplanowano w hali PBS turniej z udziałem PTPS i Opla/Telmax Człuchów oraz Polonii Jastrowie i reprezentacji Starogardu Gdańskiego.

PTPS Człuchów zagrał w składzie: Adam Lissewski, Paweł Gawlik, Robert Dębski (kapitan), Karol Przyszlak, Krystian Pypka, Piotr Kowalkowski, Tomasz Borzyszkowski, Bartosz Makos, Krystian Markowski, Jacek Weltrowski, Andrzej Zając (libero).