Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Drogi do Niepodległości

  Muzeum Regionalne w Człuchowie
  Człuchów, ul. Kościelna/8, +48 59 834 25 86

  Od 18.05.2018 do 24.06.2018

  • 9zł

  Muzeum Regionalne w Człuchowie serdecznie zaprasza na wystawę Drogi do Niepodległości ze zbiorów Szczecińskiego Muzeum Historii i Pamięci.

  Tematem wystawy Drogi do Niepodległości jest historia polskiej tradycji niepodległościowej w okresie od Powstania Styczniowego do odzyskania niepodległości w 1918 roku, z uwzględnieniem wojny polsko-bolszewickiej. W tym kontekście przedstawione zostaną mało znane materiały i źródła historyczne dotyczące m.in. zsyłki Józefa Piłsudskiego na Syberię, rosyjskiej administracji wojskowej po upadku Powstania, zamachu na cara Aleksandra III, polskiej diaspory w Rosji, działalności patriotycznej przed I wojną, czynu zbrojnego Polaków w trakcie I wojny, antypolskiej propagandy sowieckiej. Wystawa oparta jest o kolekcję niepodległościową zgromadzoną przez twórcę Szczecińskiego Muzeum Historii i Pamięci dr. Wojciecha Lizaka, liczącą ponad 400 obiektów o charakterze m.in. ikonograficznym, rękopiśmiennym oraz numizmatycznym.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat człuchowski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat człuchowski