Sport. Człuchowskie koszykarki z Zespołu Szkół Sportowych w finale krajowym

Beata Gliwka
arch. ZSS Człuchów
Zespoł Szkół Sportowych w Człuchowie będzie reprezentować województwo pomorskie w krajowym finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt!

Awans nasze koszykarki wywalczyły 7 maja w finale wojewódzkim w Sopocie. Zespół po losowaniu trafił do grupy „A” ze szkołami z Sopotu i Kwidzyna. Pierwszym przeciwnikiem był więc gospodarz i faworyt turnieju - SP 7 Sopot, zespół składał się z zawodniczek klubu UKS Siódemka Sopot, który rywalizował w lidze “Kadetek” Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Na dodatek był starszy o rok od naszych dziewcząt.

- Dzięki bardzo dobrej zespołowej grze w ataku i obronie oraz celnemu rzutowi za 3 punkty Ady Maciukiewicz w końcówce meczu, który podciął skrzydła goniącym nas rywalkom, wygraliśmy 28:26. W drugim spotkaniu grupowym z Kwidzynem spokojnie kontrolowaliśmy mecz, wygraliśmy 30:12, grając w pełnej rotacji zawodniczek – komentuje Roman Pawłowski, trener główny KOSSM PZKosz i nauczyciel ZSS Człuchów.

W finale nasze koszykarki zagrały ze zwycięzcą grupy “B” SP 5 Kartuzy. Tu emocje sięgnęły zenitu.Wynik przez większość meczu oscylował wokół remisu. Dopiero w połowie ostatniej kwarty nasze zawodniczki zdobyły kilka punktowów przewagi. Niestety nie na długo - przeciwnik w końcówce trafił dwa rzuty za 3 pkt (w całym meczu aż 7 razy) i doprowadził do nerwowej końcówki. Za to w końcówce to nasze dziewczęta wykazały się większym opanowaniem i ostatecznie wygrały mecz 37:35 i cały turniej. Teraz przed nimi finał krajowy 16-19.06 w Zgorzelcu.