Bieg św. Huberta w Tucholi z udziałem Wikinga Rychnowy

Beata Gliwka
Bieg św. Huberta w Tucholi 2013. Sabina Nitzka na pierwszym planie
Bieg św. Huberta w Tucholi 2013. Sabina Nitzka na pierwszym planie arch.
Czwarty raz odbywał się w Tucholi bieg Św. Huberta. Zawody rozegrano 26 października. Bieg odbywał się na dystansie 15 km. W zawodach tych swoje debiuty na tak długim dystansie zaliczyli zawodnicy Wikinga Rychnowu.

Bieg Św. Huberta był udany dla zawodników Wikinga. Sabina Nitzka zajęła 6 miejsce wśród kobiet (106 w klasyfikacji generalnej, a 2 w swojej kategorii wiekowej) z czasem 1h 07min.08sek. Co było jej rekordem życiowym – mówi trener Wikinga Grzegorz Dorszyński. - Filip Mrożek zajął 22 miejsce z czasem 57min. 44 sek. (7 w swojej kategorii wiekowej).
Sam trener pokazał klasę zajmując ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i 2 w swojej kategorii wiekowej z czasem 54 min. 53 sek.
Bieg przebiegała w leśnej scenerii przez większość dystansu tylko ostatnie cztery kilometry prowadziły drogą asfaltową z dwukilometrowym podbiegiem, który dawało się odczuć – mówi trener. -. Bieg ukończyło w sumie 409 biegaczy.