Bory na cztery pory. Nasze 6 cudów

Artykuł sponsorowany
Stowarzyszenie Wrota Borów zrzesza lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej przy wsparciu lokalnych samorządów. Już teraz udało się wypracować praktyczne i pożyteczne rzeczy, m.in. ujednolicone pakiety turystyczne, czyli kompilacje produktów turystycznych, gdzie klient nie martwi się o poszukiwanie atrakcji w regionie, tylko w ramach jednej ceny korzysta z zorganizowanego czasu.

Przygotowaliśmy dla Państwa dziś mały przegląd atrakcji z powiatu chojnickiego i człuchowskiego, które stanowią podstawę oferty Wrota Borów.

1. System jezior i rzek

Na terenie powiatu człuchowskiego zlokalizowanych jest 12 jezior, a na terenie powiatu chojnickiego aż 34. Niektóre z nich tworzą system zamknięty jak jeziora w pobliżu Człuchowa. Jezioro Rychnowskie oraz Miejskie i Urzędowe są lokalną atrakcją z licznymi kąpieliskami oraz miejscami do spokojnego wędkowania. Najbardziej atrakcyjne jeziora, która są połączone są systemem rzecznym. Rzeka Brda i Wda łączy wiele z nich, tworząc malownicze trasy kajakarskie. Wyróżniające się wielkością jeziora to: Końskie, Szczytno Duże, Charzykowskie, Krasińskie.

2. Marina w Charzykowach

Jest jednym z najnowocześniejszych portów na śródlądziu. Raj dla żeglarzy, kajakarzy i wszystkich miłośników sportów motorowodnych. Jedno z ulubionych miejsc mistrza olimpijskiego w żeglarstwie w klasie Finn - Mateusza Kusznierewicza

3. Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to program budowy tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim, w ramach którego powstało 187 km tras rowerowych, w tym 165 km w ramach projektu unijnego. Raj dla miłośników dwóch kółek i biegaczy. W chwili obecnej powstaje smartfonowa aplikacja z mapą tras rowerowych.

Mapa w wersji PDF jest do pobrania:

http://wrotaborow.pl/kaszubska-marszruta-2014/

4. Most zwodzony

Budowa mostu zwodzonego na rzece Brdzie w miejscowości Małe Swornegacie to jedna ze sztandarowych inwestycji w powiecie chojnickim, mającym niebagatelny wpływ na turystykę. Możliwość zwodzenia mostu pozwoli większym jachtom na korzystanie z akwenów powiatu chojnickiego. Dzięki temu większa liczba turystów będzie mogła zaznajomić się z lokalnymi obiektami i atrakcjami turystycznymi

5. Zamek Krzyżacki w Człuchowie

Niegdyś drugi co do wielkości zamek krzyżacki po twierdzy z Malborka. Położony pomiędzy dwoma jeziorami z pięknym, parkowym podzamczem. W ramach projektu „Skarb krzyżacki w naszych rękach” – odbyły się prace rewaloryzacyjne i adaptacyjne zamku krzyżackiego na cele kulturotwórcze i turystyczne”. Zaadaptowano wieże zamkową i skrzydło zamku, przebudowano dziedziniec oraz przeprowadzono rekonstrukcję średniowiecznych maszyn oblężniczych.

6. Park Narodowy „Bory Tucholskie” oraz Zaborski Park Krajobrazowy

Miłośnicy natury, lasów i rzek nie zawiodą się. Park Narodowy gwarantuje utrzymanie natury w niezmienionym stanie. W granicach jego obszaru turyści znajdą liczne ścieżki edukacyjne, 21 jezior oraz największe skupisko wydm śródlądowych w Borach Tucholskich. Występują tutaj liczne gatunki zwierząt chronionych. Warto tu wymienić chociażby orła bielika, który upodobał sobie te miejsce do zakładania gniazd. Otulinę Parku Narodowego „Bory Tucholskie” stanowi Zaborski Park Krajobrazowy, na którego terenie znajdują się liczne rezerwaty.

Turyści mający ochotę na wypoczynek w Borach mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty. Zapraszamy na stronę http://wrotaborow.pl/ do zakładki PAKIETY TURYSTYCZNE.

Dodaj ogłoszenie