Bydgoszcz przyjazna niepełnosprawnym sportowcom

W weekend 20 i 21 listopada w Bydgoszczy odbyły się rozgrywki Pucharu Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Niepełnosprawni sportowcy z całej Polski rywalizowali na parkietach „Łuczniczki”. W sezonie 2010 w rozgrywkach Ligi Rugby na Wózkach, organizowanej przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji, brało udział szesnaście zespołów. Osiem najlepszych awansowało do bydgoskiego finału.

8. „Piecobiogaz” (Poznań)

W czasie turnieju odbyła się również dekoracja najlepszych zespołów w sezonie zasadniczym. Tytuł Mistrza Polski zdobył zespół “Flying Wings”, miejsce 2 zajął “Four Kings I”, a 3 – “Balian”.

Kujawsko-pomorskim akcentem imprezy był start zawodnika z Bydgoszczy Krzysztofa Kranza, który wraz z zespołem „Balian” wywalczył trzecie miejsce w rozgrywkach ligowych oraz drugie miejsce w turnieju pucharowym. Jedyna w regionie bydgoska drużyna rugby na wózkach „Jokers”, która w tym roku po raz pierwszy wystartowała w lidze, zakończyła sezon awansem z miejsca 16. na 15.

Więcej informacji na temat dyscypliny oraz wyniki meczów można uzyskać na stronach internetowych www.rugby.far.org.pl i www.jokers.org.pl .