Chojniczanka Chojnice - Bałtyk Gdynia 0:0

W. Piepiorka
Drugoligowe derby Pomorza, w których Chojniczanka Chojnice podejmowała Bałtyk Gdynia, zakończyły się wynikiem bezbramkowym. Dla gospodarzy był to pierwszy oficjalny mecz w rundzie wiosennej. W poprzedniej kolejce podopieczni Grzegorza Kapicy dostali walkower w meczu z Polonią Słubice. Bałtyk z kolei po raz drugi tej wiosny remisuje 0:0. A mógł przegrać, gdyż chojniczanie mieli w tym meczu dwie poprzeczki.

Dla Chojniczanki było to dopiero pierwsze oficjalnie spotkanie w rundzie wiosennej. I na inaugurację wiosny chojniczanie zmierzyli się z Bałtykiem Gdynia. W pierwszym meczu tych drużyn lepsi okazali się gdynianie, którzy wygrali 1:0 po bramce Łukasza Kowalskiego w doliczonym już czasie gry.

W zespole gospodarzy rzucał się w oczy brak ogrania. Początek spotkania to spokojna gra obu zespołów. Chojniczanka odważniej zaatakowała w 14. minucie. Wówczas to w polu karnym gości dwukrotnie strzelał Kaźmierowski. Oba jednak strzały zdołali zablokować gdyńscy defensorzy.

Bałtyk odgryzł się po dwóch kwadransach gry. Goście przeprowadzili składną akcję, ale niebezpieczeństwo zażegnał Matuszek. Pomocnik Chojniczanki zdołał wybić piłkę z obrębu pola karnego. W 33. minucie groźnie główkował Magdziński, który posłał piłkę obok bramki Bałtyku. W ogóle pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji.

Po przerwie odważniej zaatakowali gospodarze. W ich grze ciągle brakowało jednak płynności, ale Bałtyk może mówić o szczęściu. To nie opuściło ich na początku drugiej połowy, kiedy to Hajdamowicz, a potem Trojanowski uderzyli w poprzeczkę. W międzyczasie z 30 metrów golkipera gości próbował zaskoczyć Parzy, ale posłał piłkę obok bramki.

Dobrą okazję chojniczanie mieli również w 67. minucie. Ładny strzał Atanackovicia z 23 metrów w efektowny sposób wybronił Gostomski. Od tego czasu Chojniczanka wyraźnie zwolniła grę. Podopieczni Grzegorza Kapicy nie bardzo mieli pomysłu na sforsowanie obrony gości. Swoje zrobiła także defensywa gospodarzy, gdyż Bałtyk w drugich 45 minutach praktycznie nie stworzył zagrożenia pod bramką chojniczan. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:0.

Gospodarzom nie udało się więc zrewanżować za porażkę z rundy jesiennej. Miejscowi kibice na pewno mogą czuć spory niedosyt po tym spotkaniu. Chojniczanka bowiem nie zaprezentowała się z dobrej strony. Bałtyk z kolei przerwał wyjazdową passę porażek, która trwała od 18 września. Za tydzień gdynianie zmierzą się z Olimpią Grudziądz. Podopieczni Grzegorza Kapicy zagrają natomiast w Jarocinie z Jarotą.

Chojniczanka Chojnice - Bałtyk Gdynia 0:0 (0:0)

Chojniczanka: Baran - Andruszczak, Sierant, Jakosz, Mikołajczyk - Pestka (56' Trojanowski), Matuszek (46' Atanacković), Ziemak, Hajdamowicz - Magdziński, Kaźmierowski (46 Parzy).

Bałtyk: Gostomski - Musuła (65' Kiciński), Benkowski, Martyniuk, Król - Lilo (54' Dettlaff), Lemanek, Michałek (70' Granosik), Łuczak - Kudyba, Pruchnik (73' Malicki).

Żółte kartki: Parzy (Chojniczanka) - Kudyba, Musuła, Granosik, Dettlaff (Bałtyk).