Chojniczanka lepsza od Gryfa Wejherowo w sparingu

Wojciech Piepiorka
Jedną z bramek dla Chojniczanki strzelił Tomasz Parzy
Jedną z bramek dla Chojniczanki strzelił Tomasz Parzy W. Piepiorka
Wiele wskazuje na to, że Chojniczanka Chojnice wybiegnie na pierwszy mecz w rundzie wiosennej z Bałtykiem Gdynia 12 marca w Chojnicach (tydzień wcześniej chojniczanie mieli grać w Słubicach, ale miejscowa Polonia wycofała się z rozgrywek drugiej ligi) w takim składzie, w jakim rozpoczęła sobotni sparing z trzecioligowym Gryfem Wejherowo w Bytowie.

Na to spotkanie trener Grzegorz Kapica zabrał tylko 15 zawodników, którzy mają wiosną stanowić trzon chojnickiego drugoligowca, a innych odesłał na niedzielny sparing piątoligowych rezerw z Gromem Osie. Byli to m.in. Szymon Gibczyńskim, Damian Trzebiński, Bartosz Kaśnikowski, Jacek Magdziński i Marcin Trojanowski.

Jeśli Kapica wystawi tak sam skład w inauguracyjnym spotkaniu z Bałtykiem, jak w sobotę, w wyjściowej jedenastce znajdzie się czterech z ośmiu zawodników sprowadzonych w zimowej przerwie w rozgrywkach: na prawej obronie Artur Andruszczak, w środku pomocy Szymon Matuszek oraz w ataku Szymon Kaźmierowski z Markiem Kowalem.

Prezes Chojniczanki: Praca nie jest dokończona

Właśnie nowi zawodnicy strzelili dla Chojniczanki obie bramki w meczu kontrolnym z zespołem z Wejherowa. Do przerwy 1:0 prowadzili jednak gryfyci. W 32 min Łukasz Krzemiński przejął zbyt lekkie podanie Artura Andruszczaka i w sytuacji sam na sam pokonał Krzysztofa Barana. Krótko po przerwie „Andrut" zrehabilitował się za swój błąd z pierwszej połowy i strzałem zza pola karnego wyrównał. Wynik meczu na 2:1 dla Chojniczanki ustalił w 55 min Tomasz Parzy, po podaniu Konrada Hajdamowicza. Mimo wyraźnej przewagi i kilku okazji, chojniczanom nie udało się podwyższyć wyniku.

Gryf Wejherowo - Chojniczanka Chojnice 1:2 (1:0)

Bramki: Łukasz Krzemiński (32) – Artur Andruszczak (53), Tomasz Parzy (55).

Gryf: Szlaga - Bas, Pliński, Kostuch, Politowski - Gicewicz (50. Wicki), Kołc, Kotwica (20. Szymański), Pomorski (65. Tatarczuk), Kłos (60 Felisiak) - Krzemiński.

Chojniczanka: Baran – Andruszczak, Jakosz, Sierant, Mikołajczyk (46. Lenart) – Pestka (46. Hajdamowicz), Ziemak (46. Atanackovic), Matuszek, Noga – Kowal (46. Parzy), Kaźmierowski (70. Kowal).