Chojniczanka zagra z Czarnymi Żagań bez Piotra Kwietniewskiego

Wojciech Piepiorka
Rusinek strzelił 7 goli w sparingu. Jak będzie w lidze?
Rusinek strzelił 7 goli w sparingu. Jak będzie w lidze? Wojciech Piepiorka
W sobotę (początek meczu o godz. 16) piłkarze Chojniczanki grają w Chojnicach z Czarnymi Żagań i ten mecz ma dać odpowiedź na pytanie czy chojniczanie znajdują się w kryzysie. Z ostatnich pięciu spotkań podopieczni Grzegorza Kapicy wygrali tyko jedno (4:0 w Zielonej Górze ze słabą Lechią), a na własnym stadionie czekają na zwycięstwo od trzech kolejek.

Największą bolączką Chojniczanki jest w tym sezonie forma napastników, którzy nie grzeszą skutecznością. Krzysztof Rusinek, Piotr Kwietniewski i Szymon Gibczyński strzelili w jedenastu kolejkach w sumie sześć goli.

Żeby odzyskali pewność siebie pod bramką rywali, w środę w ramach treningu Chojniczanka zagrała sparing z a-klasową Kamionką Kamień Kraj. Drugoligowcy z Chojnic wygrali to spotkanie aż 23:0, a formą błysną szczególnie Krzysztof Rusinek, który grając 45 minut aż siedem razy wpisał się na listę strzelców. Gibczyński trafił dwa razy w drugiej połowie. Nieźle wypadł Sławomir Pach., który pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali. Poza tym bramki strzelali: Tomasz Pestka 3, Marcin Trojanowski, Szymon Jędrzejewski, Sławomir Ziemak, Maciej Niewęgłowski, Daniel Fabich i Damian Trzebiński z rzutu karnego.

- W sparingu zawodnicy wykonali to, co sobie założyliśmy. Oba składy, bo zagraliśmy dwiema jedenastkami, każda po 45 minut, zdobyły dużo bramek: pierwszy 11, drugi 12. Zobaczymy jaki efekt przyniesie to w sobotnim spotkaniu o punkty - mówi Kapica. - Mecz z dobrym rywalem, jakim z pewnością są Czarni, pokaże nam w jakim miejscu jesteśmy po ostatnich niepowodzeniach.

W sparingu zabrakło Kwietniewskiego i Tomasza Lenarta, którzy narzekali na drobne urazy. Tego pierwszego zabrakło w kadrze na mecz z Czarnymi. Uraz łydki, którego nabawił się w spotkaniu z Turem przed tygodniem, okazał się na tyle dokuczliwy, że w sobotę nie zagra. W jego miejsce w kadrze meczowej pojawił się Grzegorz Jakosz, który nie grał z Turem, bo w dniu meczu odbywał się pogrzeb jego ojca. Lenart doszedł do siebie i jest do dyspozycji trenera.

Pełna kadra Chojniczanki na mecz z Czarnymi: Krzysztof Baran, Mateusz Szafrański, Damian Trzebiński, Grzegorz Jakosz, Artur Kowalczyk, Robert Sierant, Michał Mikołajczyk, Tomasz Lenart, Tomasz Pestka, Marcin Trojanowski, Sławomir Ziemak, Sławomir Pach, Aleksandar Atanacković, Sylwester Kret, Paweł Noga, Daniel Fabich, Szymon Gibczyński i Krzysztof Rusinek.