Czarne. Tenis Ziemny. Marcin Meller liderem na półmetku rozgrywek Plastrol II lidze

Czarneńskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego
Udostępnij:
Jesteśmy po pierwszej rundzie zmagań (9 kolejka) w Plastrol II lidze. Niespodziewanie swoje spotkanie przegrał jeden z kandydatów do awansu Paweł Kubik. Jego pogromcą był będący w coraz lepszej dyspozycji Andrzej Ługom, który nie dość że oddalił się od strefy spadkowej to jeszcze przy odrobinie szczęścia będzie mógł się włączyć w walkę o podium Andrzej Ługom - Paweł Kubik 2-0 (6-4,6-3).

Nie zawiódł inny faworyt do awansu Piotr Kotys, który pewnie pokonał Karola Olczyka 2-0 (6-1,6-1) i zakończył pierwszą rundę na premiowanym awansem drugim miejscu.

Coraz pewniej poczyna sobie Mariusz Birosz, który w dziewiątej kolejce spotkań pokonał, zawsze groźnego Łukasza Kucia. W pierwszym secie było sporo emocji i set zakończył się dopiero w dwunastym gemie. W drugim secie u Łukasza było widać zmęczenie i Mariusz wykorzystał to po mistrzowsku. Mariusz Birosz - Łukasz Kuć 2-0 (7-5,6-3) .

Mecz "na szczycie" w dolnych rejonach tabeli był bardzo zaciętym widowiskiem. W pierwszym secie cios za cios , ciekawe wymiany mało błędów z obu stron spowodowało że seta na swoją korzyść dopiero pod koniec Łukasz Małka przechylił na swoją korzyść. W drugim secie mięliśmy grę tylko jednego zawodnika, Macieja Cierpisza. W trzecim secie Maciej za bardzo uwierzył w zwycięstwo, co przy maksymalnej koncentracji Łukasza nie wróżyło niczego dobrego. Koncentracja pomogła i Łukasz zdobył bardzo cenne dwa punkty i traci już tylko dwa punkty do miejsca premiowanego utrzymaniem.

W ostatnim meczu tym prawdziwym na szczycie, nic specjalnego się nie wydarzyło. Marcin Meller faworyt ligi pewnie pokonał, nie pocąc koszulki nawet pod pachami , Pawła Herchela 2-0 (6-1,6-2).