Dariusz Stanecki
Tenis ziemmy. Debliści
W szóstej kolejce spotkań para Andrzej Pałosz/Łukasz Kuć pewnie pokonała parę Jerzy Wołoszyn/Dominik Zieniuk w stosunku 2-0 (6-2,6-2). Całkiem dobre spotkanie rozegrała para Mariusz Birosz/Robert Kotys w meczu ze znakomicie spisującymi się ostatnio Przemysławem Hibnerem/Darkiem Tuckim. Co prawda przegrali to spotkanie ale w każdym z gemów nawiązali równorzędną walkę. M.Birosz/R.Kotys – P.Hibner/D. Tucki 0-2 (4-6,4-6).

W kolejnym meczu szóstej kolejki faworyci do podium Jakub Chmielewski/M.Winnicki sprawili tęgie lanie outsiderom ligi Łukaszowi Małce/Maciejowi Cierpiszowi wygrywając ten mecz na sucho.

W siódmej kolejce D.Meller lidze debla, po słabym początku coraz lepiej radzą sobie Przemysław Hibner i Dariusz Tucki. Dobrym przykładem znakomitej ich formy był zwycięski mecz z Pawłem Kubikiem i Karolem Olczykiem. O ile w pierwszym secie singlowi drugoligowcy nawiązali walkę to w drugim nie mieli wiele do powiedzenia. P.Hibner/D.Tucki – P.Kubik/K.Olczyk 2-0 (6-4,6-0).

Z kolei panowie Marcin Meller i Jonasz Palicki po świetnym początku, niestety w ostatnim czasie notują zniżkę formy czego przykładem jest porażka z Jerzym Wołoszynem i Dominikiem Zieniukiem. O ile w pierwszym secie Marcin i Jonasz nie dali pograć swoim przeciwnikom to w dwóch kolejnych setach role się odwróciły. M.Meller/J.Palicki – J.Wołoszyn – D.Zieniuk 2-1 (2-6,6-3,6-4).

W innym meczu siódmej kolejki panowie Zbigniew Strzelczak/Franciszek Prukop pokonali parę Mariusz Birosz/Robert Kotys 2-1 (5-7,6-4,7-5). W zaległym meczu pierwszej kolejki Kozioł Marek/Kopczak Konrad – Birosz Mariusz/Kotys Robert 2-0 (6-2,6-1)