Człuchów. Amatorska liga siatkówki

deef
Radosław Wójcik (na zdjęciu przodem) otrzymał nagrodę dla najlepiej atakującego zawodnika ligi. Fot. Grzegorz Ringwelski
Opel/Telmax, LKS Prime-Food Brda Przechlewo i SdN Chojnice to najlepsze zespoły dziewiątej edycji Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

Opel/Telmax, LKS Prime-Food Brda Przechlewo i SdN Chojnice to najlepsze zespoły dziewiątej edycji Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie. W ostatniej kolejce zespół z Przechlewa, który wcześniej zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli, gładko pokonał LSZ Sławęcin. W walce o trzecie miejsce poległa Politologia/Szczepan. W spotkaniu z SdN Chojnice najbardziej emocjonujący był trzeci set, wygrany przez człuchowian 25:22, ale pozostałe trzy sety wygrywali chojniczanie. W tej sytuacji trzeciego miejsca w końcowej tabeli mogła pozbawić ich tylko wygrana Poldanoru Koczała z niepokonanym Oplem/Telmax. Mecz stał na wysokim poziomie, a kibice zobaczyli to co w siatkówce najpiękniejsze - potężne ataki, piękne bloki i długie wymiany piłek. Zwycięzcę wyłoniono dopiero w piątym secie. 15:11 wygrał Opel/Telmax.
W sumie w dziewiątej edycji ligi uczestniczyło sześć drużyn, rozegrano 26 meczów, rozgrywki trwały 15 tygodni. Nagrodę dla najlepszego rozgrywającego przyznano Piotrowi Muchowskiemu z Przechlewa, zaś za najlepiej atakującego uznano Radosława Wójcika z Opla/Telmax. Każda drużyna otrzymała puchar i dyplom, a trzy najlepsze - talony na zakup sprzętu sportowego. Dzięki wsparciu sponsorów wręczono też nagrody rzeczowe. Zwycięzcy ligi przekazali uczniom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Człuchowie wygraną przez siebie nagrodę - piłkę ufundowaną przez sponsorów.